Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 11 січня Церква згадує святу Гонорату Павійську, діву
08:00 Вівторок 0 592
11-01-2022, 08:00

11 січня Церква згадує святу Гонорату Павійську, діву

Інформація про Гонорату з Павії залишилась лише в біографії її брата, святого Епіфанія, єпископа того міста, й у свідченнях ушанування святої.
Зовсім молодою Гонорату віддали на виховання до побожних дів Спеціози, Люмінози й Ліберати, яких інколи називають сестрами Епіфанія. Незадовго після цього вона склала на руки брата обітницю цілковито присвятити себе на служіння Богу. Діви, які згодом теж долучилися до слави вівтаря, дали молодій дівчині добрий приклад життя; серед них панував дух єдності та молитви.

Віра і незламність Гонорати особливо проявилися, коли 476 року Павію обложив Одоакр. Дівчина потрапила в полон разом із багатьма містянами. Піклування про товаришів у недолі та єдинодушність між дівами дивували загарбників. Святий Епіфаній викупив сестру й інших, і Гонората до кінця життя давала приклад молитви й віри, чинячи діла милосердя. Померла своєю смертю в Павії 500 року.

Зображають святу в туніці та з книгою.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 07:30 Субота 0 2 350 22 січня – довільний спомин святого Вікентія Сарагоського, покровителя фермерів і виноробів Вікентій став дияконом наприкінці ІІІ століття, за часів святого Валерія, єпископа Сарагоси, й отримав доручення доглядати за бідними, проповідувати й керувати дієцезією. Про його випробування розповів християнський поет Пруденцій у книжці «Про вінці мучеників».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.