Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 13 грудня – обов’язковий спомин святої Луції Сіракузької, покровительки продавців
08:00 Понеділок 0 1 778
13-12-2021, 08:00

13 грудня – обов’язковий спомин святої Луції Сіракузької, покровительки продавців

Перший опис життя святої Луції походить із V століття, але й він передає небагато фактів із її біографії.
За цим описом, Луція народилася близько 286 року в Сіракузах (Сицилія). Її заможна родина підготувала дівчині добре майбутнє, знайшовши не менш шляхетного нареченого з великими статками. Та Провидіння мало інші плани.

Аби випросити здоров’я для матері, Луція якось вирушила в паломництво до Катанії, до гробу святої Агати. Свята явилася дівчині, провістила, що на Луцію чекає вінець мучениці, і порадила їй добре готуватися. Слухняна словам святої Агати, дівчина розірвала заручини, склала довічну обітницю чистоти й роздала все, що мала, на потреби бідних.

303 року імператор Діоклетіан розпочав криваве переслідування християн. Луцію видав у руки катів її колишній наречений, якого вона образила відмовою. Легенда розповідає, що з цноти Луції хотіли поглузувати, віддавши дівчину в публічний дім, але Бог захистив Свою наречену, зробивши так, що ніхто не міг зрушити її з місця. За переказами, свята мала дуже гарні очі, які попросила виколоти, щоб не бентежити ними своїх катів.

Загинула свята від меча близько 304 року, була похована в катакомбах, де в VI столітті на її честь збудували храм. Папа Григорій І Великий ввів спомин святої Луції в Римський Канон.

Зображають святу молодою дівчиною в шатах римської нареченої, інколи під час мучеництва. Атрибути – пальмова гілка, меч, таця з очима.

Покровителька Швеції, селян, сліпих, швачок, ткачів, нотаріусів, продавців, письменників. Захисниця від хвороб очей.
Святі дня 08:00 Середа 0 831 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.