Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 22 січня Церква згадує святого Анастасія Перського, покровителя ювелірів
08:00 Субота 0 970
22-01-2022, 08:00

22 січня Церква згадує святого Анастасія Перського, покровителя ювелірів

Анастасій жив на межі VI й VII століть. До навернення мав ім’я Магундат, народився в сім’ї зороастрійського мага в Персії (нині Іран). Сповідував віру батька та служив у війську перського імператора Хосрова ІІ.
Загін, до якого належав Магундат, захопив у поході на Візантію реліквії Господнього хреста. За переказами, перси перси побачили багато чудес, які діялися біля такої цінної для християн реліквії. Саме тоді майбутній святий зацікавився Особою, Яка померла на цьому хресті, і пережив навернення. Прагнучи бути учнем Христа, він утік до Єрусалима, 620 року прийняв хрещення з іменем Анастасій (з грецької «воскресіння», аби особливо вшанувати таємницю воскресіння Господнього) та приєднався до ченців у монастирі Сави Освяченого, розташованому неподалік від Йордану.

Занурюючись у Христове спасіння, поглиблював чесноти; особливо вибирав покору та працьовитість, коли мав спокуси використати чаклунські знання й полегшити свої щоденні клопоти. Протягом семи років чернечого життя Анастасій прагнув мученицької смерті. Після видіння про здійснення цього бажання отримав дозвіл настоятеля й попрямував до Кесарії Палестинської. Там проповідував Євангеліє, викривав помилки язичницьких релігій і був схоплений. Його вважали зрадником, тому завдали найтяжчих тортур, але також пропонували найвищі посади та почесті, якщо зречеться християнства. Анастасій був персом і воїном Хосрова, тому правитель забажав, аби святого привезли на його суд. Після катувань Анастасія стратили разом з іншими 70 християнами. Це сталося приблизно 628 року. Після смерті Хосрова ІІ християни змогли перевезти тіло святого в його рідний монастир, а згодом – до Рима.

Найбільше Анастасія вшановують у Малій Азії. Як і інші святі пустельники з Палестини, він став особливим взірцем для ордену кармелітів.

Зображають святого в чернечому вбранні, інколи кармелітському, часто з закривавленою головою. Атрибути – хрест, сувій, сокира, пальмова гілка.

Покровитель ювелірів, захисник від головного болю та сказу.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 Середа 0 828 11 травня Церква згадує святого Ігнатія з Лаконі, покровителя жебраків Вікентій Пейс (1701–1781) прийшов на світ у Лаконі (Італія), у багатодітній християнській сім’ї. Народженню передувала складна вагітність, тож мати зверталася по допомогу до святого Франциска та сподівалася, що дитина обере богопосвячене життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.