Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 15 кроків до досконалості. Поради св. Йоана від Хреста
17:56 Вівторок 0 596
14-12-2021, 17:56

15 кроків до досконалості. Поради св. Йоана від Хреста

У спомин св. Йоана від Хреста пропонуємо вашій увазі його вибрані думки, які передають багатогранність духовного життя та відносин душі з Богом. Можливо, одна з цих думок допоможе вам краще пережити час, що залишився до Різдва. 
Душа, що крокує у житті з любов’ю, ніколи не втомлюється й не втомлює інших.


Пам’ятай, що Бог царює тільки у душі тихій та безкорисливій.Не радій земним успіхам, бо не знаєш з певністю, чи забезпечать вони тобі вічне життя.Не думай, що особа, яка, на твою думку, не виблискує чеснотами, не цінна в очах Бога. Вона цінна завдяки чеснотам, яких ти не бачиш.Пильнуй, аби не втручатися у чужі справи; нехай це тобі не спадає й на думку, бо може статися, що тоді занедбаєш свої власні обов’язки.Чиста і досконала справа, зроблена для Бога, творить у чистому серці досконале царство для Господа.Єдине Слово вимовив Отець, цим Словом є Його Син, і це Слово невпинно звучить у довічному мовчанні. У мовчанні також повинна слухати Його й душа.Бог, щоб закохатись у душу, не зважає на її велич, але на глибину покори.Мудрість приходить через любов, мовчання й умертвлення. Найбільша мудрість – вміти мовчати і не зважати на слова, учинки й життя інших.Не виправдовуйся і не відкидай зауважень, якщо отримуєш їх від інших; вислухай догану зі спокійним обличчям, вірячи, що то сам Бог говорить.Говори так, щоб нікого не вразити і аби пізніше не шкодувати, що це могли почути інші.Не зважай на те, хто з тобою, а хто проти тебе, намагайся подобатися тільки Богові. Завжди намагайся чинити те, що Йому подобається. Люби Його понад усе, бо Він того гідний.Ніколи не бери за зразок поведінку людини, хоч би й святої, тому що сатана може тобі представити за приклад її недосконалість. Наслідуй краще Христа, Який найдосконаліший і найсвятіший, і ніколи не блукатимеш.Не виявляй підозри в ставленні до брата, щоб не втратити чистоти серця.


Кращим є опанування язика, ніж піст на хлібові та воді.Цитати з книги «Думки світла і любові», видавництво Bibliotheca carmelitana

Зображення: Pexels, Unsplash
Катехетика 15:00 Неділя 0 505 Милосердний Бог? У Божому милосерді – наша надія на прощення і спасіння. Та чимало текстів Святого Письма формують образ милосердного Бога, який доволі складно сприймати сучасним християнам. Роздумуючи про це, о. Петро Балог ОР нагадує, що Боже милосердя й справді велике, та воно не скасовує наслідків людських вчинків і відповідальності за них.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.