Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа про страждання і хвороби: у найглибшій темряві ховається світло
11:01 Середа 0 146
8-12-2021, 11:01

Папа про страждання і хвороби: у найглибшій темряві ховається світло

В інтерв’ю для італійського журналу «50 облич», що публікує історії хворих і літніх людей, якими опікується асоціація «OSA», Папа Франциск вказав на необхідність дбати про дітей і літніх людей, про яких часто забуває суспільство, що живе логікою прибутку.
Про це пише Vatican News.

Журнал «50 облич» італійської асоціації OSA (італ. Operatori Sanitari Associati), що об’єднує медиків, психологів та соціальних працівників, опублікував інтерв’ю з Папою Франциском, в якому він поділився своїми роздумами на тему здоров’я, старості та хвороби. Одним із ключових слів цього інтерв’ю стало слово “ніжність”, що є надзвичайно важливим у процесі лікування й піклування про інших. Ніжність, за його словами, вказує на необхідність підтримувати людей не лише своєю компетентністю, але й наближенням до них, участю у їхньому житті.

Дбати про дітей та літніх людей

Торкаючись питання турботи про дітей та літніх людей, Святіший Отець зазначив, що вони немов би перебувають на екзистенційних периферіях суспільства, для якого основна мета – це продуктивність. «Лише тоді, коли ми знову почнемо дбати, насамперед, про тих, хто перебуває на окраїнах, ми покажемо справжні зміни», – підкреслив він, додаючи, що потрібно трудитися для того, щоб подолати конфлікти між поколіннями, бо це сприятиме «новій якості життя в суспільстві».

Допомагати хворим і літнім людям вдома

Члени асоціації OSA надають допомогу хворим і літнім людям вдома. В цьому контексті Наступник святого Петра зазначив, що дім – «це не просто місце, а насамперед, стосунки», які допомагають долати труднощі. Таке служіння, за його словами, «допомагає переживати біль і хвороби в середовищі, яке, безперечно, є більш привітним, більш людяним і більш здатним олюднити ту частину життя, яка є складною і змушує нас почуватися більш самотніми, більш незрозумілими та більш вразливими».

У стражданні починається Воскресіння

Папа Франциск не оминув увагою тем болю і смерті. Він зауважив, що в хвилини випробувань найбільшою допомогою є не промови, а перебування поруч з людиною, що страждає. «Бог завжди знаходить спосіб, щоб показати Свою присутність у нашому житті, навіть, якщо нам здається, що Він далеко і почуваємося покинутими», – зазначив він, пояснюючи що «в тій темряві вже діє Пасха», і «лише з часом ми розуміємо, що навіть у найглибшій темряві ховається світло».
Новини з Ватикану 10:02 П'ятниця 0 110 Папа: судові процеси вимагають як професійності, так і близькості Синодальному вимірові процесів про визнання недійсності подружнього вузла були присвячені роздуми, якими Папа Франциск поділився з працівниками профільного трибуналу Апостольської Столиці.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.