Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа вирішив перевірити реформу подружніх процесів
12:01 Вівторок 0 165
30-11-2021, 12:01

Папа вирішив перевірити реформу подружніх процесів

Папа Франциск створив комісію при трибуналі Римської Роти, завданням якої є перевірити впровадження в життя нових приписів, які стосуються процесів проголошення недійсності подружнього вузла в італійських дієцезіях, допомагаючи, де це потрібно, подбати про їхнє застосування.
Про це пише Vatican News.

Шість років тому Папа Франциск опублікував Апостольського листа Motu proprio «Mitis Iudex Dominus Iesus», яким зреформував канонічний процес, що стосується справи визнання недійсності подружнього вузла, щоби пришвидшити ці процеси та зробити їх доступнішими, надавши більше відповідальності та повноважень дієцезіальному єпископові. Тепер же він вирішив створити спеціальну комісію, завданням якої є перевірити застосування цих приписів і допомагати у проведенні реформи в італійських дієцезіях. Створена при трибуналі Римської Роти комісія, до складу якої ввійшов також представник Італійської Єпископської Конференції, повинна підтримувати місцеві Церкви в Італії в засвоєнні реформи.

В оприлюдненому 26 листопада 2021 року Апостольському листі Motu proprio Папа Франциск нагадує про те, що єпископ отримує повноваження здійснювати судову владу, і це служіння зі своєї природи вимагає «близькості між суддею та вірними». І хоч право передбачає для єпископа можливість вдаватися до інших трибуналів, це є винятком, а тому Святіший Отець підкреслює, що кожен єпископ, «який ще не має свого церковного трибуналу, повинен постаратися створити його, або ж принаймні докладати зусилля, аби це стало можливим».

Папа пише, що «розподіляючи рівномірно між дієцезіями людські та економічні ресурси для здійснення судової влади», Єпископська Конференція Італії може стати «спонукою та допомогою для окремих єпископів, аби вони впроваджували реформу подружніх процесів». У цьому покликана допомогти новостворена комісія, яку очолив Декан Римської Роти Алехандро Арелляно Седілльо. Наприкінці своєї праці вона повинна приготувати детальний звіт детельний звіт про застосування в Італії нових норм щодо подружніх процесів.
Новини з Ватикану 10:02 П'ятниця 0 110 Папа: судові процеси вимагають як професійності, так і близькості Синодальному вимірові процесів про визнання недійсності подружнього вузла були присвячені роздуми, якими Папа Франциск поділився з працівниками профільного трибуналу Апостольської Столиці.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.