Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 жовтня, субота
19:01 П'ятниця 0 360
29-10-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 30 жовтня, субота

(зел) Субота XXX тижня Звичайного періоду
Хто хоче зайняти останнє місце? Важко знайти таку людину, бо ціле життя підпорядковане одній меті – бути першим і найкращим, якнайкраще реалізувати себе. Проте є таки Хтось, Хто зайняв найостанніше місце – Ісус Христос. Він не намагався показати, що Він є кращим від інших, але Він смиренно зайняв останнє місце – на хресті, між розбійниками. Тому і Бог вивищив Ісуса на- стільки, що більш відомого Імені немає у світі. Той, хто слідує за Ним, навчиться від Ісуса як займати своє місце, тобто останнє, і так реалізувати себе.

АНТИФОН НА ВХІД
Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 11, 1-2а. 11-12. 25-29
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Я запитую: Хіба відкинув Бог свій народ? Зовсім ні! Адже і я ізраїльтянин – з насіння Авраама, з Веніяминового племені. Не відкинув Бог свого народу, який Він наперед знав. Отже, запитую: Чи спіткнулися вони, щоб упасти? Зовсім ні! Але у їхньому спотикан­ні – спасіння язичникам, щоб їх самих спонукати до рев­нощів. Якщо ж їхнє спотикання є багатством для світу, а їхня втрата є багатством для язичників, то наскільки більшою – їхня повнота! Адже не хочу, брати, щоб ви не знали цієї таємниці, аби не були високої думки про себе: Ізраїль залишати­меться частково запеклим, доки не ввійде повнота язич­ників. Таким чином, весь Ізраїль спасеться, як написано: «Визволитель прийде із Сіону, Він відверне безбожність від Якова. Ось їм від Мене Завіт, коли усуну їхні гріхи!» Тож згідно з Євангелієм, вони – вороги задля вас, а згідно з обранням, – улюблені задля батьків. Адже Боже покликання та дари – безповоротні! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 94, 12-13а. 14-15. 18-19
Господь народу свого не відкине.
Блаженний чоловік той, *
якого Ти, Господи, напоумляєш,
навчаєш свого закону, *
щоб у дні лихі полегшення дати.
Адже Господь свого народу не відкине *
і спадщини своєї не залишить напризволяще.
Адже повернеться правда до суду, – *
дотримуються її всі щирі серцем.
Господь народу свого не відкине.
Коли я кажу: «Нога моя похитнулась», – *
Твоя милість, Господи, дає мені підтримку.
Господи, через надмір турбот, що у моєму серці, *
Твої потіхи моїй душі полегшення приносять.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 1. 7-11
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли в суботу Ісус увійшов у дім якогось начальника з фарисеїв, щоб їсти хліб, то вони стежили за Ним. А як Він помітив, що вони вибирали собі перші міс­ця, розповів запрошеним притчу, кажучи їм: «Коли хто запросить тебе на весілля, не сідай на перше місце, аби часом хтось поважніший від тебе не виявився між запро­шеними, і щоб той, хто тебе та його запросив, не прий­шов і не сказав тобі: “Поступися йому місцем”. І тоді з со­ромом станеш займати останнє місце. Але коли будеш запрошений, прийди, сядь на остан­нє місце, щоб той, хто запросив тебе, прийшов і сказав тобі: “Друже, пересядь вище”. Тоді буде тобі честь перед усіма запрошеними з тобою. Бо кожний, хто себе підно­сить, буде принижений; а той, хто принижує себе, буде піднесений». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши притчу про запрошених на весілля, за заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо Господа про благодать смирення:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі Євангелія проповідувала всьому людству Боже милосердя та дбайливо шукала тих, хто втратив віру і зійшов з дороги заповідей Божих.
2. Молімося за Україну, щоб Господь завжди опікувався нашим народом і дарував нам мир та злагоду.
3. Молімося за молодь, яка є надією Церкви та суспільства, щоб вона правильно розпоряджалася тими можливостями, які дає щедрий Господь.
4. Молімося за священицькі та чернечі покликання, щоб молодь, яка відгукнулася на заклик Христа, вірно дотримувалась обітів, даних Йому.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб милостивий Господь благоволив їх прийняти до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вдосконалювалися в любові до Бога і віддано служили нашим ближнім.
Всемилостивий Боже, Ти дав нам життя і постійно нас обдаровуєш своїми благодатями; вислухай смиренні прохання своїх дітей і допоможи нам гідно використовувати Твої дари. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна, № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках.  Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.