Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 31 жовтня, субота
19:01 П'ятниця 0 624
30-10-2020, 19:01

Літургія на кожен день, 31 жовтня, субота

(зел) Субота XXX тижня Звичайного періоду
Хто хоче зайняти останнє місце? Важко знайти таку людину, бо ціле життя підпорядковане одній меті – бути першим і найкращим, якнайкраще реалізувати себе. Проте є таки Хтось, Хто зайняв найостанніше місце - Ісус Христос. Він не намагався показати, що Він є кращим від інших, але Він смиренно зайняв останнє місце – на хресті, між розбійниками. Тому і Бог вивищив Ісуса настільки, що більш відомого Імені немає у світі. Той, хто слідує за Ним, навчиться від Ісуса як займати своє місце, тобто останнє і так реалізувати себе.

АНТИФОН НА ВХІД

Хай радується серце тих, що Господа шукають. * Шукайте Господа і Його силу, * шукайте Його обличчя завжди.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, примнож нашу віру, надію та любов † і допоможи нам полюбити те, що Ти нам наказуєш, * щоб ми могли осягнути те, що дає спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Флп 1, 18б-26
Читання з Послання святого апостола Павла до филип’ян.
Брати! Як би не проповідували Христа, – удавано чи правдиво, – я цим радію. І далі радітиму, бо знаю, що це мені буде на спасіння через вашу молитву і допомогу Духа Ісуса Христа, згідно з очікуванням і з моєю надією, що ні в чому не буду засоромлений, але з усією сміливістю, як завжди, так і нині, буде звеличений Христос у моєму тілі: чи то життям, чи то смертю. Адже для мене жити – це Христос, а померти – це надбання. Та якщо життя в тілі – це для мене плід діла, тоді я не знаю, що вибрати. Те й друге вабить мене: маю бажання бути вивільненим і бути з Христом, бо це набагато кра­ще, а залишатися в тілі – куди потрібніше для вас. І я вже з певністю знаю, що залишуся і перебуватиму з усіма вами для вашого поступу й радості віри, щоби через мене, коли знову прийду до вас, ваша похвала надмірно примножилася в Христі Ісусі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 42, 2-3. 5
Бога живого душа моя прагне.
Як олень прагне до джерел потоків водних, *
так душа моя прагне до Тебе, Боже.
Прагне душа моя до Бога, Бога живого. *
Коли прийду і з’явлюся перед обличчям Бога?
Згадую про це я і виливаю перед собою свою душу, *
коли ходив я з юрбою, вів їх до Божого дому –
з голосом радості і прослави *
святкового гурту.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 29аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене,
бо Я лагідний і покірний серцем.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 1. 7-11
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли в суботу Ісус увійшов у дім якогось начальника з фарисеїв, щоб їсти хліб, то вони стежили за Ним. А як Він помітив, що вони вибирали собі перші міс­ця, розповів запрошеним притчу, кажучи їм: «Коли хто запросить тебе на весілля, не сідай на перше місце, аби часом хтось поважніший від тебе не виявився між запро­шеними, і щоб той, хто тебе та його запросив, не прий­шов і не сказав тобі: “Поступися йому місцем”. І тоді з со­ромом станеш займати останнє місце. Але коли будеш запрошений, прийди, сядь на остан­нє місце, щоб той, хто запросив тебе, прийшов і сказав тобі: “Друже, пересядь вище”. Тоді буде тобі честь перед усіма запрошеними з тобою. Бо кожний, хто себе підно­сить, буде принижений; а той, хто принижує себе, буде піднесений». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вислухавши притчу про запрошених на весілля, за заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо Господа про благодать смирення:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі Євангелія проповідувала всьому людству Боже милосердя та дбайливо шукала тих, хто втратив віру і зійшов з дороги заповідей Божих.
2. Молімося за Україну, щоб Господь завжди опікувався нашим народом і дарував нам мир та злагоду.
3. Молімося за молодь, яка є надією Церкви та суспільства, щоб вона правильно розпоряджалася тими можливостями, які дає щедрий Господь.
4. Молімося за священицькі та чернечі покликання, щоб молодь, яка відгукнулася на заклик Христа, вірно дотримувалась обітів, даних Йому.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб милостивий Господь благоволив їх прийняти до Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вдосконалювалися в любові до Бога і віддано служили нашим ближнім.
Всемилостивий Боже, Ти дав нам життя і постійно нас обдаровуєш свої ми благодатями; вислухай смиренні прохання своїх дітей і допоможи нам гідно використовувати Твої дари. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми Тобі складаємо, † нехай ця жертва нашого служіння * примножить Твою славу. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна, № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Радітимемо Твоєму спасінню, * і йменням нашого Бога возвеличимось! (Пс 20 (19), 6)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай Твоє таїнство вчинить в нас те, що воно означає, † щоб ми осягнули в повноті те, * що нині звершуємо у знаках. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит 08:30 Неділя 0 225 Вийти з тенет нашого серця. І неділя Адвенту Євангеліє не лише запевняє нас в тому, що Бог не залишає людей у час, коли реальність цього світу добігає кінця, і не тільки спонукає покладатися на Господа, який залишається вірним своїм обітницям, але й фокусує увагу на поведінці людини. Так, насправді, Бог приходить, аби нас визволити, але правдою є й те, що ми – не просто спостерігачі того, що відбувається в нашому житті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.