Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 жовтня, понеділок
18:01 Неділя 0 245
10-10-2021, 18:01

Літургія на кожен день, 11 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок ХХVIІІ тижня Звичайного періоду
Натовп навколо Ісуса хоче знаку, хоче якогось надзвичайного чуда. Хоча Ісус робив чимало! Їм, однак, хочеться ще. Хочеться видовищ. Знамення Ісуса не викликали масового навернення. Тому головним знаменням, головним видовищем буде Божий Син на хресті, в лоні землі та Його тріумф над смертю. Це знамення переживаємо в кожному звершенні святої Меси. Просімо про побачення Божого знамення у тайні Євхаристії, щоб не почути слова осудження на суді перед Богом.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, папи
Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – Патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським.  Понтифікат  Йоана XXIII,  що  продовжився  неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу (стор. 122)

АНТИФОН НА ВХІД
Коли Ти, Господи, зважатимеш на провини, * о Господи, хто встоїться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній  вічний  Боже,  Ти схотів, щоб  святий Йоан XXIII (двадцять третій) очолював увесь Твій народ і служив йому словом і прикладом; † за його заступництвом бережи пастирів Твоєї Церкви разом із довіреною їм паствою * і веди їх стежками вічного спасіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 1, 1-7
Початок Послання святого апостола Павла до римлян.
Павло, слуга Ісуса Христа, покликаний апостол, від­ділений для Божого Євангелія, яке Він заздалегідь пообі­цяв через своїх пророків у святих Писаннях, про свого Сина, який тілом був з насіння Давида і настановлений Сином Божим у силі, за Духом освячення, через воскресіння з мертвих – про Ісуса Христа, Господа нашого, через якого ми прийняли благодать і апостольство на послух віри в усіх народах на славу Його Імені, між яки­ми і ви, покликані Ісуса Христа, – усім, хто в Римі, улю­бленим Божим, покликаним святим: благодать і мир вам від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа! Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Серед народів Бог явив спасіння.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Серед народів Бог явив спасіння.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам’янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 29-32
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли скупчились натовпи, Ісус почав го­ворити: «Цей рід – рід лукавий: він знамення шукає, та знамення не буде дано йому, – хіба що знамення Йони. Бо як Йона став знаменням для ніневійців, так само буде й Син Людський для цього роду. Цариця Півдня підніметься на суд з мужами цього роду і засудить їх, бо вона прийшла з кінців землі, щоби послухати мудрість Соломона. А ось тут – більше від Со­ломона. Мужі ніневійські встануть на суд із цим родом і засудять його, бо вони покаялися на проповідь Йони, а ось тут – більше від Йони». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Небесного Отця, щоб світло віри, яке приніс Ісус Христос, засяяло в усьому світі та наповнило собою думки і серця всіх людей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб для всього світу вона була яскравим світочем істини та Христової благодаті.
2. Молімося за Папу Франциска, єпископів і священиків, а також за богопосвячених, щоб вони з відвагою і запалом свідчили про Бога перед усіма народами, проголошуючи радість Євангелія.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони служи­ли на благо суспільства і дбали про користь всієї держави і кожної людини зокрема.
4. Молімося за тих, хто загубив віру, щоб, завдяки Божій до­помозі, вони знову віднайшли її та жили згідно з її вимо­гами.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, щоб Господь своїм милосердям очистив їх від усяких наслідків гріха і бла­говолив прийняти до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вміли розпізнавати знаки Божої волі й вірно виконували її.
Боже, Ти прагнеш, щоб усі пізнали істину; почуй наші молит­ви і світлом своєї мудрості просвіти наші серця та уми, щоб ми були завжди вірними Тобі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ

Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Ті­лом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної при­ро­ди. Через Христа, Господа нашого.