Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Ватикан №3»: Папи і римська лікарня ім. Аґостіно Джемеллі
13:00 Четвер 0 335
8-07-2021, 13:00

«Ватикан №3»: Папи і римська лікарня ім. Аґостіно Джемеллі

Папа Франциск – другий, після Йоана Павла ІІ, Папа, госпіталізований в університетському шпиталі, який був відвідуваний Єпископами Риму від часу свого заснування.
«Дякую цьому “Ватиканові номер три”, цій лікарні Джемеллі за все те добро, яке я тут зазнав через професорів, лікарів, сестер і ввесь персонал». Промовляючи з вікна лікарняної палати 13 жовтня 1996 року з нагоди молитви «Ангел Господній», Йоан Павло ІІ пояснив, що це місце стало «третім Ватиканом», оскільки першим є площа Святого Петра, а «другим» – літня резиденція в Кастель Ґандольфо. Коли Папа Войтила сказав ці слова, це не була його перша госпіталізація в цьому закладі. Перша відбулася п’ятнадцять років перед тим, у травні 1981 року, куди його привезено після замаху, скоєного на площі Святого Петра.

Arturo Mari/CNS

Від 1981 по 2005 рік історія «взаємин» Йоана Павла ІІ та римської лікарні включала десять госпіталізацій та три візити: 1984 року Папа відслужив на площі перед лікарнею Святу Месу в 25-ту річницю смерті о. Аґостіно Джемеллі та 20-ту річницю закладу, 1988 року посвятив нове відділення кардіологічної інтенсивної терапії, а 2000 року в актовому залі Медичного факультету взяв участь у відкритті навчального року в Католицькому Університеті.

Але зв’язок між Папами та університетською лікарнею розпочався задовго до понтифікату Кароля Войтили. Саме Єпископ Риму – Папа Пій ХІ – в 1934 році подарував земельну ділянку площею 37 гектарів на пагорбі Монте-Маріо, аби тут постав Медичний Факультет Католицького Університету Пресвятого Серця. Інавгурацію цього факультету 1961 року здійснив святий Папа Йоан ХХІІІ. Через три роки лікарня приймала перших хворих, а 10 липня 1964 року відбулася її офіційна інавгурація.

Павло VI та Бенедикт XVI не були госпіталізовані в цій лікарні, але обоє відвідували її. Папа Монтіні на площі перед лікарнею відслужив Святу Месу з нагоди урочистості Божого Тіла 17 червня 1976 року, а Бенедикт XVI відвідував тут свого хворого брата Ґеорґа, а 2005 року брав участь в інавгурації навчального року медичного факультету.

Папа Франциск – другий Папа, госпіталізований у цьому медичному закладі. Простір, відведений для нього на десятому поверсі, той самий, де перебував Йоан Павло ІІ. Про зв’язок Кароля Войтили з лікарнею нагадує його статуя, встановлена перед головним входом.

AP Photo/Alessandra Tarantino
Новини з Ватикану 11:18 Середа 0 392 Папа Франциск разом з паломниками помолився за мир в Україні (ВІДЕО) Середова зустріч Папи з паломниками завершилася молитвою за мир в Україні, перед проказуванням якої він заохотив часто це повторювати протягом дня, нагадуючи, що «Отче наш» – це молитва братів і сестер, які випрошують примирення.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.