Персонаж з коміксів після зустрічі зі Святішим Отцем розповів для «L’Osservatore Romano» про волонтерське служіння в педіатричних відділеннях італійських лікарень.
Погляд учасників загальної аудієнції, що в середу, 23 червня 2021 р., відбулася на внутрішньому подвір’ї Апостольського палацу у Ватикані, привертав незвичайний гість. Серед прочан, які слухали повчання Святішого Отця, перебував супергерой, який немовби зійшов зі сторінок коміксів. Врешті, наприкінці аудієнції відбулася особиста зустріч з Папою Франциском, якому незвичайний паломник не лише подарував маску Людини-павука, але й «відкрив» свою ідентичність, розповівши про свою місію.
Зображення: Reuters
Маттія Віллардіта, якому 28 років, дійсно є позитивним супергероєм. Працівник портового підприємства в Вадо-Ліґуре дарує усмішку хворим дітям, а наступна його місія, про яку він розповів Папі – педіатричні відділення римської лікарні імені Аґостіно Джемеллі, куди він після загальної аудієнції прибуде разом з оркестром італійської поліції.
«Але справжніми супергероями є діти, які страждають, і їхні рідні, які з надією боряться, – сказав Маттія нашому колезі з «L’Osservatore Romano» Джампаоло Маттеї. – Я переодягаюся в Людину-павука, щоб викликати усмішку в дітей, які перебувають у лікарні. Роблю це, бо сам маю вроджену недугу та протягом 19 років часто перебував на госпіталізації в Ґенуї, й мені б сподобалося, якби тоді, коли перебував самотній у лікарняному ліжку, я би побачив Людину-павука, що через вікно входить до моєї кімнати».
Pablo Esparza
Маттія Віллардіна заснував спільноту однодумців-волонтерів, які, переодягаючись у персонажів з коміксів, приносять хвилини радості в педіатричні відділення. «Вперше цю маску я вдягнув на Різдво 4 роки тому: я мав доставити комп’ютер до лікарні Сан-Паоло в Імперії й захотів вигадати щось, щоб розважити дітей, які переживали те, що свого часу пережив я», – зазначив волонтер, розповівши про те, що його діяльність не припинялася також і під час карантину, здійснивши понад 1400 відеодзвінків. Стосунки з дітьми підтримують і після того, як вони з лікарні повертаються додому. Через контакти з батьками організовуються свята-несподіванки, чи, наприклад, просто доставка піци.