Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: перетворити економіку торгівлі людьми в економіку піклування
09:01 Субота 0 239
31-07-2021, 09:01

Папа: перетворити економіку торгівлі людьми в економіку піклування

Твіт Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня боротьби проти торгівлі людьми перегукується із темою, обраною на цей рік мережею «Talitha Kum».
Про це пише Vatican News.

«У Всесвітній день боротьби проти торгівлі людьми заохочую всіх трудитися разом з постраждалими над перетворенням економіки торгівлі людьми в економіку піклування».

Таке заохочення Папа Фрацниск поширив через Твіттер у п’ятницю, 30 липня 2021 року, коли відзначається проголошений ООН Всесвітній день боротьби проти торгівлі людьми. Сказати «ні» експлуатації людей, поставити в центрі увагу трагедію багатьох жінок і чоловіків у всіх країнах світу: таким є завдання цього відчення, проголошеного 2013 року Загальною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

Піклування проти торгівлі людьми

Заопікуватись ближнім, піклуватися про пораненого. На цій темі наголошує міжнародна мережа черниць «Talitha Kum», яка започаткувала кампанію «Care Against Trafficking». Згуртування богопосвячених жінок, які активно діють у сфері протидії та запобігання на всіх континентах, хоче підкреслити, яким чином піклування може змінити ситуацію на кожному етапі боротьби проти торгівлі людьми: заопікуватися тим, кому загрожує небезпека потрапити в тенета, піклуватися про жертв і постраждалих.
Церква відзначає Всесвітній день молитви та роздумів проти торгівлі людьми 8 лютого, в день літургійного спогадування святої Джузеппіни Бакіти. Цьогорічні відзначення відбувалися під гаслом «Економіка без торгівлі людьми». В своєму відеопосланні з цієї нагоди Папа Франциск стверджував, що економікою без торгівлі людьми є «економіка піклування, економіка, в якій ринкові правила сприяють справедливості та мужня економіка».

Така економіка, за його словами, передбачає піклування про людей та природу, пропонуючи вироби та послуги для зростання спільного добра. Це економіка, що створює можливості працевлаштування, які не експлуатують працівника, змушуючи його працювати в нестерпних умовах праці. Це економіка солідарності, що за умови доброго управління, «породжує безпечнішу та міцнішу соціальну конструкцію».

«Економіка без торгівлі людьми – це економіка з ринковими правилами, що сприяють справедливості, а не виключним частковим інтересам», – наголошував Глава Католицької Церкви, додаючи, що для втілення такої економіки без торгівлі людьми потрібна мужність, яка полягає в тому, аби відважно й терпеливо планувати та приймати рішення, спрямовані на отримання не короткочасної, а далекоглядної користі, насамперед, для людей. Мова йде про мужність «поєднувати закономірний прибуток зі сприянням працевлаштуванню та гідним умовам праці».
Новини з Ватикану 15:01 Вівторок 0 253 Архієпископ Пол Річард Ґаллаґер здійснить триденний візит в Україну (ОНОВЛЕНО) Секретар у справах стосунків Апостольського Престолу з державами зустрінеться із представниками ієрархії та влади, зокрема, з Міністром закордонних справ України, а також відвідає місця, які постраждали від війни.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.