Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа супроводить приготування до Церковної Асамблеї Латинської Америки
13:02 Понеділок 0 112
25-01-2021, 13:02

Папа супроводить приготування до Церковної Асамблеї Латинської Америки

«Всі ми – учні-місіонери, що виходять назовні». Під таким гаслом на листопад запланована перша Церковна Асамблея Латинського Америки та Карибського регіону. У зверненні з нагоди офіційної презентації події Папа запевнив, що супроводжує її своїми молитвами, вказавши на два критерії, які не слід втрачати з поля зору на етапі приготування та проведення.
Про це пише Vatican News.

«Дорогий Міґелю, в неділю відбудеться представлення вже недалекої першої Церковної Асамблеї. Хочу бути з вами в цей момент та в приготуваннях аж до листопада», – цими безпосередніми словами Папа Франциск звертається до Преосвященного Міґеля Кабрехоса Відарте, архієпископа Трухільйо та Голови Перуанської Єпископської Конференції і Конференції Єпископатів Латинської Америки та Карибського регіону.

Коротке відеопослання було записане напередодні представлення Церковної Асамблеї Латинської Америки та Карибського регіону, що проходитиме від 21 по 28 листопада в Мексиці. Презентація події, що була запланована на початок 2021 року, але через пандемію перенесена на пізніше, відбулося в неділю, 24 січня. Тема заходу, що охоплює не лише єпископат, але й духовенство, чернецтво та мирян, звучить: «Всі ми – учні-місіонери, що виходять назовні». Захід такого формату відбуватиметься вперше.

Разом у пошуках Божої волі

Святіший Отець згадав про велику традицію регіональних загальних зустрічей єпископату, остання з яких 2007 році відбувалася в Апаресіді в Бразилії і «від якої, – за його словами, – ще мусимо багато чого засвоїти». Але цього разу йдеться про іншу річ: про «зібрання Божого люду, мирян, богопосвячених осіб, священиків, єпископів – всього Божого люду, що прямує вперед», разом молячись, дискутуючи та шукаючи Божу волю.

Два критерії від Папи: єдність з людом і молитва

У цьому контексті Папа пропонує «два критерії» на цей період, який «відкриває нам нові горизонти надії». Першим є не забувати про єдність з народом: «аби ця асамблея не була елітою, відокремленою від святого Божого люду. Лише разом з народом: не забувайте про те, що ми є частиною Божого люду», який, за словами Другого Ватиканського Собору, є «непомильним віруючи». Бо поза Божим людом виникають «еліти, просвічувані тією чи іншою ідеологією, але це вже не є Церква».

«Церковна асамблея є ознакою Церкви, яка нікого не виключає. А другою річчю, про яку не слід забувати, є молитва. Господь посеред нас», – сказав Святіший Отець, запевняючи у своїх молитвах і просячи не забувати молитися за нього.
Новини зі світу 11:01 П'ятниця 0 126 Єпископи Євросоюзу про захист життя та права на спротив сумління Постійний Комітет Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE) звернувся до голови Європейського Парламенту щодо резолюції про так зване право на аборти у Польщі, наголошуючи на тому, що законодавство ЄС не передбачає такого права, а фундаментальним принципом діяльності союзу є діяти виключно в рамках повноважень, наданих державами-членами й невтручання в їхні ексклюзивні компетенції.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.