Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Мученик часів Другої світової війни та інші декрети Конгрегації святих
12:01 П'ятниця 0 160
22-01-2021, 12:01

Мученик часів Другої світової війни та інші декрети Конгрегації святих

Папа Франциск затвердив декрет про визнання мучеництва італійського душпастиря, вбитого у період Другої світової війни, та про героїчність чеснот праведників, більшість з яких – миряни.
Про це пише Vatican News.

У четвер, 21 січня 2021 року Папа Франциск прийняв на аудієнції кардинала Марчелло Семераро, Префекта Конгрегації в справах визнання святих, під час якої затвердив для проголошення ряд декретів цього відомства, які стосуються беатифікаційних процесів.

Геройська відданість в служінні

montesole.eu

Першим у цьому переліку йде визнання мучеництва Слуги Божого отця Джованні Форназіні, молодого італійського священика, який був убитий з ненависті до віри 13 жовтня 1944 року, маючи всього 29 років життя. Молодий душпастир у період Другої світової війни відкрив двері парафіяльного дому у Спертікано поблизу Болоньї для переселенців, посвятився служінню в’язням, зокрема, підтримуючи засуджених на страту. Довідавшись про масові вбивства на місцевому цвинтарі, він пішов туди, аби уділити Віатик вмираючим і похоронити померлих, і пропав безвісті, а його закатоване тіло було знайдене в квітні наступного року. Визнання мучеництва за віру відкриває шлях до беатифікації.

Приклад геройських чеснот

Інші сім декретів проголошують геройський вимір чеснот Слуг Божих, для проголошення яких блаженними потрібне визнання чуда за їхнім заступництвом. Більшість з них становлять миряни.

У цьому переліку два італійські священики: о. Мікєле Арканджело Антоніо Вінті (1893-1943), який запам’ятався як відданий сповідник, і о. Руджеро Марія Капуто (1907-1980), ревний душпастир молоді. З позитивним висновком завершилося дослідження життя англійської черниці Марії Йосифи від Ісуса (в миру Елізабет Проут), засновниці Згромадження Сестер Пресвятого Хреста та Страстей Господніх (1820-1864).

Кандидатами на прославу є іспанський мирянин Сантьяґо Масарнау Фернандес (1805-1882), італійський семінарист Паскуале Канції (1914-1930), французький лікар Жером Лежен (1926-1994, фото внизу), перший Президент Папської Академії «За життя», та італійська мирянка Адель Боноліс (1909-1980).

newslinez
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.