Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Назарет: школа для учнів з інвалідністю, де всі вчаться жити
17:02 Неділя 0 351
8-11-2020, 17:02

Назарет: школа для учнів з інвалідністю, де всі вчаться жити

Школу Пресвятої Родини в Назареті відвідують діти та молодь з обмеженими можливостями. Замісник директора о. Марко Ріва зазначає, що працівники школи повинні відзначатися не тільки професійністю, але, насамперед, людяністю, та бути здатними вчитися від своїх підопічних.
Про це повідомляє Vatican News.

На полях світу, де Добрий Сіяч постійно засіває зерна, зростають плоди праці людей, які використовують свої найкращі здібності на служінні потребуючим і страждаючим, незважаючи на брак співчуття в оточуючому суспільстві. Такі люди працюють в школі Пресвятої Родини, що в ізраїльському містечку Назарет, яке налічує 90 тисяч мешканців (70%  мусульман, 30%  християн). Щодня школу відвідують 142 учнів від 3 до 21 років, що мають важкі форми інвалідності. Вона була заснована Згромадженням Слуг Милосердя за дорученням францисканської Кустодії Святої Землі. Тепер тут працює 145 осіб.

Приміщення школи, розташоване в колишньому монастирі сестер-кларисок, було розбудоване і тепер, окрім навчальних класів, в ньому є басейн, сад, майстерня, музичний зал, клас інформатики та спортзал.

Завдання школи Пресвятої Родини, як зазначив заступник директора отець Марко Ріва, полягає в тому, аби налагоджувати з дітьми та молоддю міцні взаємостосунки, яких потребує кожна людина. Професіоналізм працівників цієї школи не повинен відокремлюватися від емоційного виміру, що складається з відданості, наполегливості, чуйності, делікатності, духу самопожертви.

Серед персоналу, як зауважив священик, зародилася особлива атмосфера, в основному, завдяки учням, які щодня вчать їх цінувати життя та його приємні несподіванки, допомагаючи зрозуміти, що насправді є суттєвим. Протягом дня діти та молодь виконують різні види діяльності, спрямовані на покращення свого самопочуття та вираження здібностей, якими вони володіють. Школа намагається підтримувати також їхніх батьків, а з наступного року планує відкрити свої двері для осіб, що мають більше, ніж 21 рік.

Школа Пресвятої Родини, визнана урядом Ізраїлю, налагодила співпрацю з місцевою адміністрацією, що переросла у спільний проект: щомісяця групи учнів з трьох державних шкіл Назарету проводять день разом з дітьми та молоддю з обмеженими можливостями, беручи участь в навчальних та спортивних заходах.

Вже є плани збільшити такі нагоди для зустрічей, бо вони дарують велику радість всім залученим і сприяють побудові суспільства, яке стає дедалі інклюзивнішим і чутливішим до потреб людей з особливими потребами.

«Крім того, – як наголосив отець Марко,  ми хочемо передавати іншим євангельський дух, який провадить і формує нашу працю та наше життя і служіння, яке передбачає брати на себе відповідальність за інших». Християнство полягає саме в тому, аби показувати, що Бог ніколи не покидає Своїх дітей.
Новини зі світу 12:30 Неділя 0 96 Папа у таборі біженців: Здолаймо параліч страху і байдужість, яка вбиває! Папа Франциск вдруге відвідав грецький острів Лесбос, щоби висловити солідарність з мігрантами і біженцями, які змушені залишити свій рідний край в пошуках безпеки та гідного життя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.