Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа подякував італійській поліції за важку працю, що вимагає розсудливості
17:01 Вівторок 0 158
29-09-2020, 17:01

Папа подякував італійській поліції за важку працю, що вимагає розсудливості

Звертаючись до італійських правоохоронців, що дбають про безпеку навколо Ватикану, Святіший Отець зазначив, що вони компетентно і віддано виконують свою місію, та закликав їх пам’ятати про найвищі загальнолюдські та духовні цінності.
Про це пише Vatican News.

У понеділок, 28 вересня 2020 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції працівників Інспекторату громадської безпеки при Ватикані, з нагоди 75-річчя його заснування. Мова йде про представників італійської поліції, які несуть службу навколо Ватикану. Звертаючись до присутніх, Святіший Отець зазначив, що, ґрунтуючись на глибоких зв’язках, які існують між Апостольським Престолом та Італією, вони компетентно і віддано виконують свою місію, яка бере свій початок від Латеранських угод 1929 року, що, фактично, санкціонували народження Держави-міста Ватикану, передбачивши особливий порядок для площі Святого Петра, з вільним доступом для паломників та туристів та під наглядом італійської влади.

Історичний контекст

Наступник святого Петра пригадав історичний контекст заснування в 1945 році Інспекторату, який спочатку мав назву Спеціальне бюро громадської безпеки «Святого Петра». Цій події передувала окупація Риму німецькими військами 1943 року. Потрібно було забезпечити дотримання німецькими солдатами нейтралітету та суверенітету Ватикану, а також Вселенського Архиєрея. Протягом дев'яти місяців кордон між італійською державою та Ватиканом, накреслений на бруківці площі Святого Петра, був місцем напруження та страху. Вірним не завжди дозволяли відвідувати базиліку, аби помолитися.

Після звільнення Риму 4 червня 1944 року, коли численні римляни та прочани відвідували площу та базиліку Святого Петра, аби помолитися й подякувати Папі Пію XII, проголошеному “defensor Civitatis”, працівники Інспекторату дбали про порядок та безпеку навколо Ватикану.

Подяка за віддане служіння

Святіший Отець зазначив, що незважаючи на мінливі національні та міжнародні сценарії та потреби в безпеці, дух, з яким працівники Інспекторату виконують своє служіння, не змінився. Він подякував їм за цінне служіння, що «характеризується працьовитістю, професіоналізмом та духом жертовності», висловлюючи також захоплення їхньою терпеливістю у спілкуванні з людьми різного походження та культур.
 
Папа висловив також вдячність, за те, що вони супроводжують його під час відвідин Риму та інших дієцезій чи громад в Італії. «Це важка праця, – підкреслив він, – яка вимагає розсудливості та врівноваженості, аби Папські подорожі не втратили свого особливого характеру зустрічі з Божим людом. За все це я ще раз дякую вам».

Зусилля, оживлені вірою

Святіший Отець висловив переконання в тому, що праця в Інспектораті громадської безпеки при Ватикані є нагодою, аби пам’ятати про найвищі загальнолюдські та духовні цінності. «Бажаю вам, – додав він на завершення, – аби ваші зусилля, часто повні жертовності та ризиків, були оживлені живою християнською вірою: це найцінніший духовний скарб, який ваші сім'ї довірили вам і який ви покликані передати своїм дітям».
Новини з Ватикану 15:04 Неділя 0 104 Архієпископ Палья: в умовах пандемії сім'я – місце притулку та стабільності Звертаючись до представників душпастирства сім’ї Колумбії, архієпископ Вінченцо Палья підкреслив, що сім'я є унікальною соціальною формою, місцем міцних стосунків, що мають глибокий вплив на життя людей. Все це ще більше унаочнила криза Covid-19.

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.