Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Суддя, убитий мафією 30 років тому, буде проголошений святим?
14:00 Середа 0 302
23-09-2020, 14:00

Суддя, убитий мафією 30 років тому, буде проголошений святим?

30 років тому на Сицилії дорогою до суду мафією був жорстоко вбитий суддя Росаріо Ліватіно. Сьогодні в Католицькій Церкві його вшановують як Слугу Божого, що відкриває шлях до проголошення його святим.
З архіву La Stampa

Росаріо Ліватіно, 37-річний юрист, був убитий у вересні 1990 р. Він часто говорив про точку перетину між законом та вірою, підкреслюючи, що у своїй професійній діяльності суддя також може знайти місце для побудови відносин із Богом. Служитель справедливості має молитися та довірятися Всевишньому. Із цими відносинами з Богом також пов’язана любов до особи, якої стосується судовий процес. Підкреслюючи відповідальність та вагу влади, яку мають судді у своїх руках, Ліватіно говорив про потребу усвідомлення власної слабкості самим суддею.

Interris.it

Юридична діяльність Росаріо припадала на період активізації сицилійської мафії та її спроб послабити судову владу. Протягом десятиліття він працював прокурором, розслідуючи злочинну діяльністю мафії у 1980-х рр., і стикався з тим, що італійці згодом називали «тангентополі», або корумпованою системою мафіозних хабарів та відкатів, наданих за контракти на громадські роботи. У 1989 р. він продовжив роботу судді в Агрідженто. Саме там його було вбито. Коли він їхав до суду, в нього врізалась автівка, скинувши жертву на узбіччя. Втікаючи, Росаріо отримав кілька куль у спину.

Ansa.it

Після смерті на його столі, де у прокурора завжди лежало розп’яття, знайшли Біблію з нотатками.

Під час пастирського візиту на Сицилію в 1993 р. Папа Римський Йоан Павло ІІ назвав Ліватіно «мучеником справедливості».

Telecaprinews.it

«Сила християнської віри стала наріжним каменем його життя як служителя правосуддя, – підкреслив Франческо Монтенегро, архієпископ Агрідженто. – Ліватіно було вбито, оскільки він переслідував банди мафії, перешкоджаючи їхній злочинній діяльності. Сила його служіння випливала з сильного почуття справедливості, що походило від його віри».

На вихідних будівля суду, де Ліватіно раніше працював в Агрідженто, організувала конференцію з нагоди річниці його смерті.
«Згадувати Росаріо Ліватіно... означає закликати всю громаду об’єднати зусилля та закласти основи майбутнього, яке більше не буде обтяжене мафіозними позиками, – заявив президент Палати Роберто Фіцо, повідомляє La Repubblica. – І це посилює рішучість суддів та співробітників поліції на передовій у боротьбі проти організованої злочинності – хотіти виконувати свій обов’язок будь-якою ціною».

Переклад КМЦ за CNA
Новини зі світу 09:30 Четвер 0 144 «Римський заклик до миру 2020»: Ніхто не врятується сам Зустріч «Ніхто не врятується наодинці – мир і братерство», яку 20 жовтня 2020 року у Римі організувала Спільнота святого Егідія і в якій взяли участь Папа Франциск із представниками інших християнських конфесій та інших релігій, завершився підписанням Заклику до миру, який релігійні лідери передали представникам влади та дипломатичного корпусу:
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.