Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватикан наполягає на поверненні митрополита Кондрусевича до Білорусі (оновлено)
10:01 Середа 0 157
16-09-2020, 10:01

Ватикан наполягає на поверненні митрополита Кондрусевича до Білорусі (оновлено)

Апостольський Престол наполягає на поверненні митрополита Тадеуша Кондрусевича до Білорусі, якому білоруська влада анулювала паспорт і не дозволила повернутися додому.
Про це заявив держсекретар кардинал П'єтро Паролін.

Глава ватиканської дипломатії додав, що цьому сприяв і візит секретаря Апостольського Престолу з питань відносин з державами архієпископа Пола Річарда Ґаллахер до Мінська, хоча його точні результати поки не відомі.

«У будь-якому випадку ми наполягаємо на тому, щоб єпископ зміг повернутися до своєї дієцезії і мав можливість надалі очолювати свою паству», - сказав кардинал.

Водночас він додав, що Церква завжди повинна бути «стимулом до діалогу, злагоди та миру».

Під час зустрічей з архієпископом Ґаллахером влада відновила запрошення Папи Римського відвідати Білорусь.

«Білорусь завжди виявляла великий інтерес до візиту Папи Римського», - сказав кардинал Паролін. Однак ці плани не були вказані, і зараз пандемія COVID-19 «заблокувала все», і невідомо наскільки.

«Я думаю, що це один із візитів, який Папа розгляне», - сказав представник Ватикану.

Як повідомляє Wiara.pl, Голова Департаменту Громадянства та Міграції Міністерства Закордонних Справ Білорусі Олексій Бєгун зазначив, що паспорт архієпископа Тадеуша Кондрусевича був визнаний недійсним через перевірку його білоруського громадянства, однак ієрарха не позбавили білоруського громадянства. Міністерство Закордонних Справ Білорусі повідомило, що паспорт митрополита був визнаний недійсним «з метою уникнення його необгрунтованого використання», бо перевірялись звіти, що стосувались його іншого громадянства.  

Джерело: РІСУ з посилання на Vatican News

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий