Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Тадеуш Кондрусевич: «Свобода це не лише дар, а й відповідальність»
17:19 П'ятниця 0 220
4-09-2020, 17:19

Архієпископ Тадеуш Кондрусевич: «Свобода це не лише дар, а й відповідальність»

Архієпископ Тадеуш Кондрусевич, який примусово перебуває за межами Білорусі, подякував духовенству та вірянам за молитовну пам'ять. У посланні від 3 вересня, яке він надіслав з Бялеґостоку, закликає до витривалості у молитві та підкреслив, що «Білорусь потребує насамперед відповідального духовного підходу, що спирається на принципах Євангелія та соціального вчення Церкви».
На початку документу митрополит привітав усіх зібраних у мінській катедрі на молитві в намірі виходу з суспільно-політичної кризи, що охопила країну та якнайшвидшого його повернення на батьківщину. Він підкреслив, що всі - єпископи, священики, богопосвячені особи, миряни та ціле суспільство - потребують змін.

Ситуацію, що склалась у його країні він порівняв зі стоячою водою, яка псується і непридатна до вживання. Пригадав латинський вислів, що хто не йде вперед, той відходить назад, доповнюючи, що всі покликані до розвитку, тобто до вдосконалення у духовному та суспільному житті. Бог створив світ добрим, але водночас доручив людям його вдосконалювати, це має відбуватись у всіх сферах життя.

Архієпископ Кондрусевич вказав на необхідність вирішувати не лише політичні, економічні та соціальні проблеми, а й духовні. Доки суспільство не буде дотримуватись основних моральних норм, яких фундаментом є принцип не робити іншим того, чого не хочемо, аби нам робили, доти воно не зможе вирішити свої проблеми і гармонійно розвиватись.

Для цього перш за все необхідна молитва. Сьогодні молитва необхідна, аби використати дар свободи згідно з Божою волею. Свобода це не лише дар, а й відповідальність.

На завершення митрополит подякував за молитву та висловив надію, що проблеми, з якими зустрілась Білорусь будуть вирішені мирним шляхом і що він невдовзі зможе повернутись до країни, «аби знову бути разом з вами і служити Церкві у Білорусі безпосередньо, а не з-за кордону». На завершення митрополит довірив усіх опіці Пресвятої Діви Марії і св. Архангела Михаїла, а також уділив благословення.

Переклад КМЦ за КАІ

Зображення: Vaticannews
Новини зі світу 09:30 Четвер 0 144 «Римський заклик до миру 2020»: Ніхто не врятується сам Зустріч «Ніхто не врятується наодинці – мир і братерство», яку 20 жовтня 2020 року у Римі організувала Спільнота святого Егідія і в якій взяли участь Папа Франциск із представниками інших християнських конфесій та інших релігій, завершився підписанням Заклику до миру, який релігійні лідери передали представникам влади та дипломатичного корпусу:
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.