Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » "У кого є Бог, у того є все". Святкування в родині Кармелю
14:00 Понеділок 0 704
21-09-2020, 14:00

"У кого є Бог, у того є все". Святкування в родині Кармелю

Саме така цитата святого Йоана від Хреста супроводжувала історичні події у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, що зібрали не лише босих кармелітів, які служать в Україні, а й цілу родину Кармелю. 
ФОТОГАЛЕРЕЯ

 
У суботу, 19 вересня, свої вічні обіти в Ордені Босих Кармелітів склав брат Олександр Карчаєв OCD. Він родом із Бердичева, навчався в Харкові та тривалий час був військовослужбовцем Збройних Сил України. У Ордені з 2013 року, спочатку був у препостулаті в Бердичеві, далі – Польщі: рік постулату – у Любліні, рік новіціату у Черній та п’ять років навчання в семінарії у Кракові.


Родина брата Олександра підтримала його рішення вступу до чернечого ордену. «Ми з батьком, почувши про бажання сина служити Богу, вирішили підтримувати його в усьому тому, що він вибрав для себе. Якщо це буде його дорога, то це буде і для нас добре, значить на те буде Божа воля», - розповіла мама брата Олександра, Людмила Карчаєва.


Останній раз вічні обіти у бердичівській святині складав брат Терезіуш Стобрин майже 100 років тому.


Урочисту Святу Месу, під час якої брат Олександр став повноправним членом чернечої родини, очолив делегат провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD, якому співслужили брати з монастирів у Бердичеві та Києві, священики з навколишніх парафій.


У проповіді отець Юзеф розповів про три брами на шляху до складання вічних обітів та три брами, які будуть супроводжувати брата Олександра протягом усього монашого життя.


«Є три брами через які ти пройшов, щоб бути сьогодні тут і віддати себе Богу. Ти навчився розмовляти з Богом, пройшов випробування протягом семи років і знайшов ідеал, згідно з яким хочеш жити. Варто сказати, що ці три брами це не тільки твоє минуле, але також і твоє майбутнє. Бог кожного дня твого життя в такому чи іншому монастирі буде запрошувати тебе до розмови з Ним. У твоєму житті також не буде бракувати випробування. Не забувай щодня крокувати за ідеалом» - наголосив проповідник.


Складаючи обіти чистоти, убогості та послуху на ціле життя, монах бере на себе зобов’язання йти за Христом – чистим, убогим та слухняним. Церква визнає цю жертву своєю і у власному імені передає її Богові, Який її приймає. Від імені Церкви обіти брата Олександра прийняв отець Юзеф Кухарчик OCD. "Приймаю тебе в Родину Братів Пресвятої Діви Марії з гори Кармель і запевняю тобі участь в усій її спадщині, отож від цього часу маєш з нами все спільне. Ти ж вірно виконуй те, що Церква довірила тобі від імені свого служіння", - підсумував на завершення обряду о. Юзеф Кухарчик.  


Складені обіти пов’язують брата не лише з Богом, а і з конкретною чернечою родиною. На знак повного включення до Ордену Босих Кармелітів, всі брати, що склали вічні обіти, передали брату Олександру братерське привітання.


Свято була насправді родинним, адже крім родичів брата Олександра, були також члени великої духовної родини Кармелю. Це і сестри терезіанки, і представники Світського Кармелю, а також ті, кому близька кармелітська духовність.


Наступного дня, у неділю, єпископ Віталій Кривицький SDB, Ординарій Київсько-Житомирський, висвятив брата Олександра на диякона. Дияконат - це перший ступінь священства. Диякон може уділяти деякі таїнства, отримує владу як служитель Церкви проповідувати Боже Слово, а також покликаний до служіння бідним та потребуючим, усім, хто потребує допомоги Церкви.


У проповіді єпископ Віталій крім того, що пригадав завдання диякона у Церкві, також роздумував над Євангелієм, яке для сьогоднішньої Літургії було взято з дня - про найманих працівників та плату. Роздумуючи над багатьма деталями, які помітимо в тексті при уважному читанні. "Сьогоднішнє Євангеліє закликає нас подивитись у Серце Бога. Бога, Який не мислить категоріями цифр, дат та годин. Господь закликає нас дивитись крізь Його Серце, яке повне милосердя", - підкреслив проповідник.


Господь має зовсім іншу логіку, яка часто не збігається з нашою. На завершення єпископ заохотив кожного з присутніх щодня ввечері роздумувати над тим, чи дійсно моя праця, моє служіння є угодним Богу? 
 

Після проповіді кандидат до свячень дияконату виразив своє прагнення прийняття стан дияконату і присягнув до целібату. Далі він склав на руки єпископа присягу послуху, щоб якнайдосконаліше виконувати довірену йому служіння в єдності зі своїм пастирем.


Під час Літанії до Всіх святих брат Олександр лежав хрестом на підлозі перед вівтарем, виражаючи цим свою людську слабкість, просячи про Божу допомогу і заступництво святих. Далі єпископ покладаючи руки на кандидата передав йому дар Святого Духа, який необхідний для виконування послуги дияконату. Після покладання рук відбулася Молитва Висвячення – найважливіший момент свячень. Згідно цієї молитви брат був висвячений, тобто назавжди посвячений на службу Богу та Його Церкві.


Потім нововисвячений диякон був зодягнений у відповідний літургійний одяг, отримав із рук єпископа книгу Євангелія на знак, що він посланий проголошувати Євангеліє Христа. Поцілунком миру єпископ засвідчив, що приймає диякона як свого сина, у свою чергу брат Олександр, повинен виявляти єпископу синівський послух і любов.


На завершенням Святої Меси диякон Олександр подякував своїм батькам, рідним, єпископу, братам Босим кармелітам, сестрам монахиням, хору, парафіянам та всім, хто долучився до цих важливих події у житті Церкви, Ордену та санктуарію, як особисто, так і за допомогою трансляцій у мережі Інтернет, а наймолодші парафіяни та представники Світського Кармелю привітали нового диякона.


Про значення урочистостей для босих кармелітів розповів отець Юзеф Кухарчик: "Це як народження дитини в сім'ї. Хоч вона і маленька, але змінює всіх мешканців дому. Наш брат, який склав вічні обіти, своїми талантами, характером, мріями, знаннями, а навіть слабкостями вносить свіжість та новизну у життя Ордену в Україні". 

Новини з України 18:01 Субота 0 277 Новий рік сімей з Домашньої Церкви Руху Світло Життя Починати нову справу з Богом – це завжди хороша ідея. А починати новий рік в Божій присутності – це геніальна ідея! За доброю традицією, цей Новий рік сім’ї з Домашньої Церкви Руху Світло Життя зустрічали на реколекціях.
 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.