Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Паролін: ООН – джерело надії на мир у світі
15:01 Вівторок 0 297
22-09-2020, 15:01

Кардинал Паролін: ООН – джерело надії на мир у світі

У своєму посланні з нагоди 75-ї річниці ООН Державний Секретар Апостольського Престолу вказав на незаміниму роль цієї установи у сприянні миру в світі та захисті прав людини.
Про це пише Vatican News

У понеділок, 21 вересня 2020 року, було опубліковано відеопослання Державного Секретаря Апостольського Престолу кардинала П’єтра Пароліна, виголошене під час віртуальної зустрічі на високому рівні з нагоди відзначення 75-ї річниці ООН.

Погляд надії, спрямований на ООН

«Протягом останніх 75 років народи світу звертаються до Організації Об’єднаних Націй як до джерела надії на мир у світі та злагоду між державами», – підкреслив кардинал Паролін, висловлюючи сподівання всіх на те, що ця організація не тільки стверджуватиме ідеали, на яких вона була заснована, але й прагнутиме втілити ці ідеали у життя кожної людини.

Державний Секретар нагадав, що з часу визнання Апостольського Престолу державою-спостерігачем у 1964 року, він підтримував та брав активну участь в діяльності ООН, а Понтифіки виступали перед Генеральною Асамблеєю ООН, закликаючи цю установу бути «моральним центром», де кожна країна може почуватися як вдома. Пандемія Covid-19, за його словами, дала зрозуміти, що ми не можемо далі думати лише про себе самих або спричиняти поділи; натомість, потрібно спільно трудитися, аби подолати найгірші біди у світі, пам’ятаючи, що тягар, який несуть деякі, обов’язково впливає на все людство.

Захист людських прав

“Протягом цих 75 років, – зазначив кардинал Паролін, – ООН захищає і служить міжнародному праву, сприяючи тому, аби світ ґрунтувався на верховенстві права та справедливості, а не на зброї та могутності”.

Він додав, що ООН прагне відстоювати права людини, серед яких – право на життя та свободу віросповідання, оскільки вони є надзвичайно важливими для побудови світу, в якому дбають про гідність кожної людини.

Постійне відродження первісного духу

«Траплялися виклики і занепади, навіть суперечності та невдачі, – зауважив кардинал. –Організація Об'єднаних Націй не є досконалою, вона не завжди відповідала своєму імені та ідеалам, і вона завдавала собі шкоди, коли певні інтереси перемагали загальне благо. Організація Об'єднаних Націй завжди потребуватиме відродження первісного духу для того, аби втілювати принципи та цілі Статуту в контексті мінливого світу. Потрібно, аби дипломати та країни, які вони представляють, наново взяли на себе зобов’язання виконувати надзвичайно важке завдання добросовісно шукати спільне добро шляхом справжнього консенсусу та компромісу».
Новини з Ватикану 10:02 Четвер 0 142 «Список Пія ХІІ». Папа Пачелі, його помічники і допомога євреям Під заголовком «Список Пія ХІІ» на сторінках «L’Osservatore Romano» з’явилася рецензія на книгу Йогана Ікса, відповідального за історичний архів Відділу Державного Секретаріату Апостольського Престолу в справах стосунків з державами, в центрі уваги якої діяльність Пія ХІІ та його найближчих співробітників у роки, коли нацистське безумство взялося за винищення єврейського народу.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.