Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні

Якими є наслідки хрещення?

Ісус доручив Церкві завдання зробити всіх людей Його послідовниками, навчаючи їх та охрещуючи (Мт 28, 19-20). Хрещення дуже важливе: «Коли хто не народиться від води й Духа, – сказав Ісус, – не може ввійти до Божого Царства» (Йн 3, 5).
Хрещення – це початок нових, особистих стосунків із Богом, нового життя у Христі, яке вимагає нового стилю життя. Щоби допомогти кандидатові до Хрещення перемогти тяжіння до зла, його помазують єлеєм катехуменів. Після Хрещення його помазують миром на знак того, що через Святого Духа він має частку у служінні Ісуса як царя, пророка і священика. Хрестильна свічка свідчить про те, що він, як і Ісус, має бути світлом для цього світу (Мт 5, 14).

Дитя Боже

Через Хрещення Бог усиновляє нас, приймаючи як Своїх власних дітей. Із того моменту ми є частиною Його Церкви, великої родини християн. Це таїнство змиває первородний гріх, відокремлення від Бога, спричинене першим гріхом Адама (ККЦ 405). Хрещення також змиває та відпускає особисті гріхи, тобто ті, які були здійснені за власною волею. Завдяки Хрещенню починається нове, надприродне життя з Христом. Ми помираємо для свого старого способу життя, щоби воскреснути для нового життя в Богові (Рим 6, 3-6). Відтоді Святий Дух допомагає нам вести життя добрих християн (1 Кор 12, 13). За гріхи, скоєні після Хрещення, ми можемо просити прощення через Таїнство Примирення.

Раніше чи пізніше?

Якщо особисті гріхи відпускаються під час Хрещення, чому б не дочекатися кінця життя, щоби тоді охреститися? Таким чином можна було би грішити, скільки завгодно, і все одно потрапити прямо до раю, чи не так? Ця ідея має один недолік: ніхто не знає, коли помре. Ще однією проблемою є те, що Бог не прощає наших гріхів, якщо ми про них не шкодуємо: а наскільки про них шкодує людина, яка навмисне грішить скільки завгодно? Хитрому розрахунку або егоїстичним інтересам немає місця у хороших стосунках, а надто у взаєминах із Богом.

Якщо ти свідомо та без поважної причини відкладаєш Хрещення, то не можеш насправді любити Бога! Щоби прийняти Хрещення, ти не мусиш бути ідеальним: найважливіше те, що ти прагнеш дружби з Богом.

Надто пізно?

І все ж ніколи не буває надто пізно примиритися з Богом: той, хто шкодує про свої гріхи, може прийняти Хрещення навіть перед смертю. Якщо така людина помирає перед Хрещенням, то іноді це розглядають як хрещення бажанням, яке має таку ж силу, що й справжнє таїнство. Церква вірить, що неохрещена людина, яка помирає за віру в Ісуса, отримує хрещення кров’ю, як ті діти, що їх убив Ірод, намагаючись убити Ісуса (Мт 2, 16).

Дитина чи дорослий?

Перші християни були дорослими, які свідомо вирішили слідувати за Ісусом. Якщо в них були діти, вони також приймали Хрещення і вдруге народжувалися у Христі. Хороші батьки люблять своїх дітей і дають їм усе необхідне. Оскільки встановлення стосунків із Богом через Хрещення надзвичайно важливе для спасіння, католики хочуть дати цей дар і своїм дітям.

Після Хрещення дітей виховують у вірі, аби вони потім обрали собі слідувати за Ісусом у Католицькій Церкві. Найбільший дар, який батьки можуть дати своїй дітині – це особисті стосунки з Богом.

Отець Мішель Ремері, Твіти з Богом

Зображення: Deon