Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Папа для України»: майже мільйон людей отримали допомогу
12:07 Вівторок 0 515
28-07-2020, 12:07

«Папа для України»: майже мільйон людей отримали допомогу

Добігає до завершення проєкт «Папа для України», який розпочався 2016 року, залучивши 15 мільйонів євро, й залишивши за собою світлий слід екуменічної співпраці та милосердної любові, що не знає меж. Про підсумки акції для Vatican News розповів єпископ-помічник Львівської архідієцезії латинського обряду Едвард Кава.
Про це повідомляє Vatican News.

При різних нагодах, зокрема, в своїх великодніх і різдвяних посланнях, Папа Франциск присвячував свою увагу болючим подіям війни на сході України, привертаючи увагу світової спільноти до страждань місцевого люду. Більше того, у квітні 2016 року Глава Католицької Церкви оголосив загально європейську збірку для гуманітарних потреб України, зробивши до неї свій особистий значущий внесок. Плодом цього стала гуманітарна ініціатива «Папа для України», як конкретний знак любові й солідарності Святішого Отця до всіх потребуючих, постраждалих від війни, без огляду на конфесійну чи національну приналежність.

На місці проєкт, який добігає до свого завершення, при постійній співпраці з Апостольською Нунціатурою, втілював у життя Технічний Комітет, замінений у липні 2017 року Технічним секретаріатом, який очолив єпископ-помічник Львівської архідієцезії латинського обряду Едвард Кава. У контексті чергового заклику Папи Франциска до реального втілення в життя домовленості про припинення вогню, який прозвучав після молитви «Ангел Господній» в останню неділю липня, наша колега поспілкувалася з єпископом Едвардом, який підбив підсумки цієї гуманітарної ініціативи Святішого Отця, яка, серед іншого, стала прекрасним знаком екуменічної співпраці.

Важливість голосу Папи та Апостольського Престолу

Описуючи загальну ситуацію, єпископ підкреслив, що вона є дуже серйозною, також і через загальну втому. Щодня гинуть люди, чимало поранених у лікарнях, особливий тягар несе цивільне населення, зокрема, ті, які живуть на лінії зіткнення… «І тому голос Апостольського Престолу та Папи для нас українців дуже важливий, оскільки не дає світові забути про те, що конфлікт досі не завершився», – зазначив він, розповідаючи про те, що проєкти, розпочаті в рамках ініціативи «Папа для України», практично всі завершилися.

«Єдиний, що залишився, – це проєкт придбання устаткування для споруджуваної лікарні. Протягом цих років ми освоїли 15 мільйонів євро, отриманих як допомогу від Апостольського Престолу, й можемо сказати, що допомогли в різних напрямках понад 980 тисячам людей. Лікарні, вбогі, багатодітні сім’ї, самотні похилі віком, які все втратили, залишившись без їжі, одягу та опалення. Тепер перебуваємо на заключному етапі цього папського проєкту», – розповів єпископ Едвард Кава.

За словами ієрарха, сьогодні можна ствердити, що ситуація не є настільки трагічною, як 4-5 років тому. Однак, очевидно, що багатодітні сім’ї чи літні люди з невеликими пенсіями й далі потребують допомоги від Церкви. Чимало з тих, які на початку покинули свої домівки, повернулися, адже не справдилися сподівання на те, що війна завершиться за кілька місяців. Однак, через загрозу для життя, повернутися не змогли ті, які виїхали з окупованих територій.

Загальноцерковна та екуменічна співпраця

Львівський єпископ-помічник розповів, що в здійсненні цієї ініціативи співпрацювали не лише «Карітас-Спес» РКЦ в Україні та «Карітас» УГКЦ, але також протестанти й чимало міжнародних організацій. «Це стало для нас знаком доброго екуменізму, й можна сказати, що ця ініціатива Апостольського Престолу стала унікальною, в якій ми дійсно трудилися всі разом, щоби допомагати населенню», – підкреслив єпископ.

Єпископ Едвард додав, що хоч проєкт Папи завершується, Церква й надалі надаватиме допомогу й перебуватиме поруч з людьми, чи через «Карітас», чи через парафії та волонтерські організації. «Ми не маємо багато грошей, але будемо присутніми й близькими, а отриманий досвід допоможе нам навчитися співпрацювати разом з метою допомагати людям», – сказав він.
Новини з України 17:01 Середа 0 224 Папа для України: Християнська служба порятунку отримала автомобіль 7 квітня 2021 року підрозділу Християнської служби порятунку “Маріуполь-Піонерське” був переданий в користування автомобіль Renault TRAFIC для обслуговування цивільного населення, в першу чергу дітей та осіб похилого віку.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.