Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 січня, понеділок
18:20 Неділя 0 510
12-07-2020, 18:20

Літургія на кожен день, 13 січня, понеділок

(зел) Понеділок ХV звичайного тижня
Як болісно правдиве є пророцтво сьогоднішнього Євангелія. Не лише на територіях, де християни переслідуються, але і тут, в Україні, у наших сім‘ях. Це завжди момент серйозного випробовування віри з окресленими Господом наслідками. Але Ісус говорить теж слова підтримки і обітниці…
Або (біл) Довільний спомин св. ГЕНРІХА
Святий Генріх народився у Баварії у 973 році. Після смерті батька став князем Баварії, а у 1014 році був коронований на імператора. Підтримував місіонерську діяльність Церкви, засновував численні єпископства і монастирі. Помер 13 липня 1024 року. У 1146 році був канонізований.
Спільні Меси: про одного святого

АНТИФОН НА ВХІД
Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, світло Твоєї правди, щоб вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоб ті, хто звуть себе християнами, відкинули усе, що суперечить гі дності цього Імені, * і дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.
Або:
Боже, Ти обдарував святого Генріха багатствами своєї благодаті і чудесно возніс його від земного панування до небесного; † вчини за його заступництвом, * щоб ми, попри суєтність цього світу, чистим серцем прямували до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 1, 10-17
Читання з Книги пророка Ісаї.
Слухайте слово Господнє, князі содомські! Почуйте вухами закон Бога нашого, народе гоморський! «Що Мені з безлічі ваших жертв?» – говорить Господь. «Я пересичений всепаленнями баранів і жиром годованих телят. Крові биків, ягнят та козенят Я не хочу. Як приходите, щоб з’явитись перед Моїм обличчям, то хто від вас вимагає, щоб ви топтали Мої двори? Не приносьте більше пустих дарів! Кадило стало осоружним для Мене. Нових місяців, субот і скликання сходин Я не можу стерпіти: беззаконня разом з урочистим зібранням. Новомісяччя ваші та святкування ваші зненавиділа душа Моя. Вони для Мене стали тягарем, вони Мені незносні. Коли ви простягаєте руки ваші, Я відвертаю від вас Мої очі. Навіть коли помножуєте молитви ваші, Я їх не чую, адже руки ваші повні крові. Обмийтеся, станьте чистими; усуньте з-перед Моїх очей нікчемність ваших помислів; перестаньте чинити зло! Навчіться добро чинити; шукайте правди, захищайте пригнобленого, обороняйте сироту, заступайтеся за вдову!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 50, 8-9. 16бв-17. 21 і 23
Безвинним серцем покажу спасіння.
Я не буду звинувачувати тебе за твої жерт­ви, *
оскільки твої всепалення постійно переді Мною.
Не прийму теляти з твого дому, *
ні козлів із твоєї отари.
Чому ти розповідаєш про Мої постанови, *
чому згадуєш Мій завіт своїми устами?
Ти ж зненавидів повчання *
і повністю Мої слова відкинув.
Ти таке робив, а Я мовчав. І ти вважав, що Я подібний до тебе. *
Я ж докорю тобі й вис­тавлю твої гріхи перед твоїми очима.
Хто приносить жертву подяки, той Мене прославляє: *
і тому, хто крокує непорочним шляхом, Я покажу йому Боже спасіння.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 10
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні переслідувані за правду,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 34 – 11, 1
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не думайте, що Я прийшов при­нести мир на землю; не мир прий­шов Я принести, а меч. Адже Я прийшов розлучити сина з його батьком, дочку з її матір’ю і не­вістку з її свекрухою; і вороги людини – її домашні. Хто любить батька або матір більше, ніж Мене, той недостой­ний Мене; і хто любить сина або дочку біль­ше за Мене, той недо­стой­ний Ме­не. І хто не бере свого хреста, а йде слідом за Мною, той недостой­ний Мене. Хто зберігає душу свою, той втра­тить її, а хто втратить душу свою заради Мене, той знайде її. Хто вас приймає, той Мене приймає; хто приймає Мене, прий­має Того, хто послав Мене. Хто приймає пророка в ім’я пророка, дістане нагороду пророка; і хто приймає праведника в ім’я праведника, одержить нагороду пра­ведника. Якщо хто напоїть одного з цих малих чашкою холодної води тільки в ім’я учня, воістину кажу вам: не втра­тить своєї нагороди». Коли Ісус закінчив наставляти своїх Дванадцятьох учнів, то пішов звідти, щоб навчати й про­повіду­вати в їхніх містах. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Вчення Христа нелегке, непрості  і Його моральні засади; смиренно просімо благодатей, потрібних нам, щоб піти за вченням Христа і витривати на цій дорозі:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його проповіді знайшли відгук і підтримку в сучасному світі.
2. Молімося за священиків та проповідників, щоб вони сміливо проповідували світові вимоги Христового Євангелія і не боялися насмішок та закидів про відсталість.
3. Молімося за молодь, щоб вона вміла протистояти спокусам світу і жила за заповідями Господніми.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб вони терпляче несли свій хрест, бо тільки так можна бути достойним Господа Христа.
5. Молімося за померлих наших родичів та близьких, щоб Господь помилував їх і обдарував повнотою спасіння.
6. Молімося за нас самих, щоб ми були християнами не лише у храмах, але й у наших сім’ях та в праці.
Боже, розпали наші холодні серця вогнем любові свого Серця і вчини, щоб ми пізнали Тебе у стражденних та покинутих і служили їм усіма своїми силами. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоб вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація  звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі хатку, і ластівка собі  гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоб завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.