Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Уповноважений президента з прав дитини порівняв сурогатне материнство з рабством
10:03 П'ятниця 0 566
29-05-2020, 10:03

Уповноважений президента з прав дитини порівняв сурогатне материнство з рабством

Історія про 46 немовлят, народжених від сурогатних мам, які перебувають у київському готелі, і їх через закриття кордонів не можуть забрати батьки, спонукала до дискусії про заборону сурогатного материнства.
Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба відреагував на проблему на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, комерційне сурогатне материнство спрямоване на задоволення інтересів клієнта, який по суті купує дорогий товар — дитину.

Також він поставив в один ряд фіктивні сім’ї, гомосексуальні пари і ґвалтівників, які, за його словами, можуть ставати батьками дітей від сурогатних матерів: "Реклама сурогатного материнства, яка сьогодні всюди "кричить" нам про радісних батьків і щасливі сім’ї.  Але вона не говорить нам про те, хто насправді ховається за красивим рекламним буклетом. Є випадки, коли сім’ї — фіктивні, коли "подружжям" можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники".

За його словами, реклама сурогатного материнства також не говорить про те, що "Україна взагалі не може контролювати, що стається з дітьми, яких вивозять закордон".

"Про ставлення до самої жінки, адже по суті це експлуатація жінки. Рабство, на яке вона погоджується через бідність. І ніколи б не погодилася, якби не заробіток", — стверджує Кулеба.

У приклад уповноважений навів один із договорів, який підписує сурогатна мати перед наданням "послуги":
"Пунктом 2.4 «Обов’язки Сурогатної матері» жінка, яка підписує угоду, фактично потрапляє в рабство. Вона має звітувати за кожен свій крок, бути готовою зустрітися з генетичними батьками, коли вони цього забажають, не має права плавати, користуватися транспортом, зобов’язана погоджувати всі свої дії.

Згідно з договором, сурогатна мати не має права на дитину, яку народила. Вона зобов’язується передати дитину відразу після пологів (пункт 2.4.25) акушерці. А у випадку, якщо батьки від цього відмовляться, вона вимушена віддати дитину в державну установу.

При цьому вона не має права на інформацію щодо генетичних батьків — хто вони, де буде жити дитина. І зобов’язуються не шукати дитину після народження (згідно з пунктом 2.4.26)".

"Згідно з пунктом 4.11, сурогатна мати повинна повернути всі кошти, витрачені на неї потенційним батькам, якщо, на їх вимогу за відсутності медичних протипоказань (які виявляє ця ж клініка), відмовиться від переривання вагітності".

За його словами, такий формат "передачі" дитини перетворює дитину на об’єкт договору, на товар, за який платять. А якщо "товар" не підходить — договір передбачає можливість його позбутися.

"Зокрема, "відхилення від норми" трактується ним як "наявність вроджених та/або спадкових захворювань, інших патологій, вад розвитку Дитини або будь-які недоліки у здорової Дитини, як, наприклад, недоліки ваги, росту тощо". Тобто через те, що дитина менше важить, від неї можуть позбутися? Це не можливість для бездітних пар. Це заробляння грошей на торгівлі дітьми", — додає Кулеба.

2.4.43 Сурогатна мати погоджується не доглядати за власною дитиною, якщо в дитини буде інфекційна хвороба, а також за потреби змінити її місце проживання з 7 місяця вагітності.

"Чи хтось цікавився, як почувають себе діти сурогатної матері? Як мамина вагітність, яка потім зникає, впливає на них? Жінка — це, по суті, інкубатор, який не має права на власне тіло", — додає Кулеба.

Джерело: Собор

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 12:15 Четвер 0 70 25-річчя освячення храму у Новій Боровій «Так само, як люди святкують свої дні народження, так і храми мають такий день. І цим днем – є день освячення храму». Такими словами розпочав урочисту святу Літургію єпископ Олександр Язловецький, яку очолив в невеликому містечку на Житомирщині – Нова Борова.