Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Тебе навіки возвеличувати будемо: Царице сім’ї
09:00 П'ятниця 0 301
29-05-2020, 09:00

Тебе навіки возвеличувати будемо: Царице сім’ї

Великого Папу св. Йоана Павла ІІ слушно назвали «Папою сім’ї», бо він по-особливому опікувався про сім’ї та подружжя.
У своєму вченні Йоан Павло ІІ підкреслював право родини самій вирішувати питання щодо продовження роду. Він намагався висловити правильний погляд на це питання. Через це його піддавали критиці, переслідували – аж до замаху на життя.

«Він зробив вагомий внесок у роздуми Церкви щодо подружжя і родини, а також над фундаментальними цінностями, які істотним чином формують ці дві реальності», – підкреслив кардинал С. Дзівіш.

Це він проголосив 1994 р. Роком сім’ї. Їй також присвятив важливу енцикліку Evangelium Vitae (25 III 1995), водночас додаючи до літанії заклик «Царице сім’ї».

Зразком для кожної християнської родини є Святе Сімейство з Назарета: Ісус, Марія та Йосиф. Пізнє Середньовіччя навіть говорить про «земну трійцю», яка була віддзеркаленням внутрішнього зв’язку Пресвятої Трійці. Святе Сімейство з Назарета є досконалим прикладом для всіх родин, що стикаються – особливо у сучасному світі – зі щоденними клопотами. Марія як Цариця Сімей дозволяє долати труднощі, які несе сучасне суспільство, що виступає проти сім’ї. Суспільство, яке у своєму викривленому баченні хоче називати подружжям і родиною те, що ніколи нею не може бути, бо противиться людській природі та Божому задуму, Який створив людину як чоловіка і жінку. Так, як і в Кані Галілейській, Марія неустанно переймається долею кожної людської родини. Її слова, сказані там «зробіть усе, що мій Син вам скаже», можна назвати заповітом Марії. Це останні Її слова, які нам переказав євангеліст. У заповіті йдеться лише про найважливіші справи. Цариця сімей закликає нас до впровадження в життя того, що говорить Ісус. Те, що Він сказав, міститься у Євангелії. Останньою волею Матері є те, щоб Його сповідники жили згідно з Євангелієм.

Зараз сім’я переживає глибоку кризу. Церква, бачачи цю проблему, докладає багато зусиль, аби допомогти їй повернути Божий порядок у відносини. Сім’я – це дар від Бога і має жити по-Божому. Марія сама була матір’ю і дружиною, добре знала труднощі родин, тому допомагає їм. Знає щоденні побутові клопоти, страх за майбутнє. Марія прагне, щоби сім’ї повернулись до Бога, творця сімей. Прагне, щоби родини разом молились. Чекає, аби допомогти подружжю налаштувати добрі відносини.

Царице сім’ї, у цей важкий для сімей час, коли навколо нас стільки егоїзму та черствості, вчи нас і показуй, що любов між людьми можлива, що сім’я – це не патологія, а любов, необхідна для повноти розвитку людини. Навчи нас кохати і бути коханими у сім’ї. Допомагай нам створювати здорові та люблячі сім’ї. Підтримуй молодь, аби та вміла плекати почуття і в чистоті готувалась до створення сім’ї.

Закликаючи заступництва Цариці сім'ї і Папи молімося про збереження цих фундаментальних цінностей у сучасному світі!

Диякон Яцек Ян Павловіч, переклад КМЦ

Зображення: Book of heaven

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий