Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 травня, п'ятниця
19:04 Четвер 0 777
28-05-2020, 19:04

Літургія на кожен день, 29 травня, п'ятниця

(біл) П’ятниця VІІ Великоднього тижня
Питання Воскреслого про любов, яке було скероване до Симона Петра, відкриває у житті Апостола простір відповідальності за Церкву. Від- повідальність завжди має виховний вимір. Християнське виховання розпочинається з відповіді на Ісусове: «Йди за Мною». Тільки тоді, коли йдемо за Ісусом, можемо як Петро приймати від Нього людей як вихованців і виконувати прохання Спасителя: «Паси Мої вівці». Євхаристія, яка відкриває джерело Божого Серця, є даром Господа, у якому кожен із нас через свою  поставу віри зможе повторити за Петром: «Господи, Ти все знаєш, Ти знаєш, що люблю Тебе».

АНТИФОН НА ВХІД
Христос полюбив нас, * і обмив нас від гріхі в наших Кров’ю своєю * і зробив нас царством священиків Богові й Отцеві своєму. * Алілуя. (Одкр 1, 5-6)

КОЛЕКТА
Боже, Ти прославленням Христа та просвітленням Святого Духа відчинив нам брами вічного життя, * вчини, просимо, щоб ці превеликі дари зміцнили нашу відданість Тобі  й примножили нашу віру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 25, 13б-21
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями цар Агрипа й Верніка прибули до Кесарії поздоровити Феста. Через те, що перебували там чимало днів, Фест розповів цареві про Павла, кажучи: «Є один чоловік, в’язень, залишений Феліксом, на якого, коли я був у Єрусалимі, первосвященики і юдейські старші подали скаргу, домагаючись його засудження. Я відповів їм, що в римлян немає звичаю видавати якусь людину, поки обвинувачений не має перед собою тих, які його звинувачують, і не матиме змоги боронитися від звинувачень. Коли ж вони тут зійшлися, я без жодної затримки наступного ж дня сів на місце судді й наказав привести чоловіка. Обступивши його, обвинувачі не вказали жодної провини з тих, про які я підозрював, а мали з ним якісь суперечки про свої забобони і про якогось Ісуса, померлого, про якого Павло запевняв, що Він живий. Розгубившись у цьому питанні, я сказав, чи не хоче він піти в Єрусалим і там судитися щодо цього. Оскільки Павло вимагав, щоби його залишили на розсуд Августа, то я наказав охороняти його, доки не відішлю його до кесаря». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 103, 1-2. 11-12. 19-20аб
Господь престол свій встановив на небі.
Благослови, душе моя, Господа *
і, все нутро моє, – Його святе Ім’я.
Благослови, душе моя, Господа *
і не забувай усі Його благодіяння.
Бо як небо високо над землею, *
так звеличилася милість Його †
над тими, хто Його боїться.
Як схід від заходу далекий, *
так Він віддалив від нас наші беззаконня.
Господь встановив свій престол на небі, *
і Його царство над усім володіє.
Благословіть Господа, ангели Його, *
міцні силою, – ви, які виконуєте Його слово.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 26
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух Святий вас навчить усього
і все, що Я сказав, вам пригадає.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 21, 15-19
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Коли Ісус явився свої м учням і коли посні  дав з ними, каже Симонові-Петрові: «Симоне Йонин, чи ти любиш Мене більше, ніж оці?» Той каже Йому: «Так, Господи, Ти знаєш, що люблю Тебе!» Каже йому: «Паси ягнята Мої!» Каже йому знову вдруге: «Симоне Йонин, чи ти любиш Мене?» Той каже Йому: «Так, Господи, Ти знаєш, що люблю Тебе». Каже йому: «Паси вівці Мої». Каже йому втретє: «Симоне Йонин, чи ти любиш Мене?» Засмутився Петро, що сказав йому втретє: «Чи любиш Мене?», і каже Йому: «Господи, Ти відаєш все! Ти знаєш, що люблю Тебе!» А Ісус йому говорить: «Паси ві вці Мої. Воістину, воістину кажу тобі: коли ти був молодший, то підперізувався сам і ходив, куди хотів; коли ж постарієш, простягнеш свої руки й інший тебе підпереже та поведе, куди ти не захочеш». Він сказав це, зазначаючи, якою смертю той прославить Бога. Сказавши це, говорить йому: «Іди слідом за Мною!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Богу, який утвердив свій трон на небесах, занесемо наші прохання:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вірно виконувала місію Спасителя, вміщену у словах: «Паси вівці Мої».
2. Молімося за Папу Франциска, єпископів і священиків, щоб у мудрості виховували людей для того, щоб йшли дорогою віри.
3. Молімося за всіх католиків, щоб Святий Дух дарував нам мужність у сповідуванні віри і допоміг бути вірними аж до кінця.
4. Молімося за молодь, щоб, розпізнаючи свою життєву дорогу, не боялася відповісти на заклик Ісуса: «Йди за Мною».
5. Молімося за померлих близьких нашому серцю, щоб серце Ісуса було насолодою у їхньому вічному житті.
6. Молімося за нас самих, щоб кожного дня ми цінували присутність у нашому житті Воскреслого – найкращого вихователя.
Всемогутній Боже, уділи нам дари Святого Духа, щоб навчив нас усьому, що сприятиме вихованню у вірі. Через Христа, Господа нашого. Амінь

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари Твого народу, † і для того, щоб вони стали угодними Тобі , * нехай зішестя Святого Духа очистить наше сумлі ння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння  № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Коли прийде Дух істини, * Він і наведе вас на всю правду, – говорить Господь. * Алілуя. (Йн 16, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, наш Отче, Твоїми тайнами Ти очищаєш нас і годуєш; * вчини, щоб ця трапеза допомогла нам осягнути вічне життя. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.