Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 травня, субота
19:08 П'ятниця 0 319
29-05-2020, 19:08

Літургія на кожен день, 30 травня, субота

(біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Виховання завжди вимагає посвячення свого життєвого простору. Вчить нас цьому сьогодні Святий Павло своєю поставою відкритості, коли «приймав усіх, які до нього приходили».  Можливість вільного виховання у християнських цінностях є як привілеєм, так і завданням, яке має дозволити споглядати Господнє обличчя праведним людям. Під час Євхаристії з Марією, найкращою вихователькою, можемо вслухатись у серцебиття її Сина, яке прагне свідоцтва нашого життя, проникнутого словом Євангелії.

АНТИФОН НА ВХІД
Учні пильно й однодушно перебували на молитві * разом з жінками * і Марією, Матір’ю Ісуса, та з Його братами. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, завершивши святкування пасхальних свят, * за Твоєю допомогою зберегли їхній дух у нашому житті . Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 28, 16-20. 30-31
Читання з Діянь Апостолів.
Коли ми прийшли в Рим, Павлові дозволено було перебувати окремо зі своїм сторожем, воїном. І сталося, що через три дні Павло скликав знатних юдеїв. Коли вони зійшлися, сказав їм: «Мужі-брати, хоч я нічого не зробив проти народу або бать- ківських звичаїв, мене передали з Єрусалима в’язнем у руки римлян, які, розсудивши мою справу, хотіли відпустити, бо жодної провини, вартої смерті, не було на мені. Та юдеї були проти, тому я змушений був покликатися на кесаря, – не для того, щоб народ мій у чомусь звинуватити. Саме з цієї причини попросив, щоб вас побачити й порозмовляти, бо заради надії Ізраїля закований я в ці кайдани». Він цілих два роки перебував на власному утриманні й приймав усіх, хто приходив до нього, проповідуючи Боже Царство і з усією відвагою беззаборонно навчаючи про Господа Ісуса Христа.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 11, 4. 5 і 7
Твоє обличчя праведні побачать.
Господь у своєму святому храмі, *
Господь – Його престол на небі.
Його очі стежать за убогим, *
Його повіки спостерігають за людськими синами.
Господь досліджує праведника і безбожника; *
і того, хто любить неправедність – †
Його душа ненавидить.
Бо праведний Господь, праведність полюбив Він, *
праведні побачать Його обличчя.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 16,  7. 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пошлю до вас Духа Істини, –  Господь говорить, –
до всієї істини Він поведе вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 21, 20-25
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Петро, обернувшись, побачив учня, якого любив Ісус, котрий йшов слідом, – того, який на вечері припав до Його грудей і запитував: «Господи, хто зрадить Тебе?» І як побачив його Петро, то говорить Ісусу: «Господи, а що з оцим?» Каже йому Ісус: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того? Ти йди слідом за Мною!» І рознеслося це слово між братами, що той учень не помре. Та Ісус не сказав йому, що не помре, але: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того?» Це той учень, котрий свідчить про це, який і написав оце. І знаємо, що його свідчення правдиве. Є також багато й іншого, що вчинив Ісус та, якби докладно описати все, то, думаю, що і самому сві  ту не вмістити книг, які б стали писати. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У переддень Урочистості Зіслання Святого Духа вознесімо до Господа наші смиренні прохання:
1. Святий Дух зійшов на Апостолів під час молитви всієї спільноти віруючих; молімося, щоб і сьогодні Він оточу­вав опікою святу Церву та її місію в світі.
2. Ісус Христос передав Апостолу Петру пастирську владу; молімося за наступника святого Петра, Святішого Отця, щоб Господня благодать була його міццю.
3. Святий Дух є духом любові, єдності та миру; молімося, щоб уся земля була сповнена Святим Духом.
4. Святий Дух дає людям дари мудрості і вміння; молімося за вчених, щоб вони передусім шукали вічну істину.
5. Не всі померлі відійшли з цього світу, повністю примирив­шись із Богом; молімося за душі в чистилищі, щоб Господь очистив їх і благоволив прийняти до свого Царства.
6. У Таїнстві Миропомазання ми отримали дари Святого Духа; молімося, щоб ми використовували їх на славу Божу.
Господи Ісусе Христе, Ти виконав свою обітницю і зіслав апо­столам Святого Духа, просимо Тебе: запали в наших серцях вогонь Його любові і вчини, щоб ми з радістю служили Тобі в ближньому. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай зі йде Святий Дух, який є відпущенням усіх гріхів, * і приготує наші серця до божественних таїнств. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння  № 18-19.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Дух Святий прославить Мене, * бо з Мого ві зьме і звістить вам. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, прийми милостиво наші молитви, † щоб ми, які  перейшли від прадавніх до нових таїнств, * також були відновлені освяченням сердець, покинувши зіпсуття давньої людини. Через Христа, Господа нашого.

ВІГІЛІЙНА СВЯТА ЛІТУРГІЯ
УРОЧИСТОСТІ ЗІСЛАННЯ СВЯТОГО ДУХА
(черв) Вечірня власна Свята Літургія


АНТИФОН НА ВХІД
Любов Бога влита в серця наші Святим Духом, * що живе в нас. * Алілуя. (Рим 5, 5; пор. Рим 8, 11)

Мовиться “Слава во вишніх”

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти схотів, щоб пасхальне таїнство звершувалося у тайні п’ятидесяти днів; † вчини, щоб різноманітність мов, яка виникла внаслідок розпорошення народів, * силою небесного дару об’єдналася в єдиному сповідуванні Твого Імені. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ – 1
Бут 11, 1-9
Читання з Книги Буття
Уся земля мала одну мову й одні слова. І сталося, що люди, пересуваючись зі сходу, знайшли рівнину в Шінеар-краю й осілись там. Вони сказали один до одного: «Нумо лишень робити цеглу та випалювати її». І була цегла їм за камінь, а земляна смола за заправу. Та й сказали: «Ану збудуймо собі місто й вежу з верхом до неба та й зробімо собі ім’я, щоб ми не розпорошувались по всій землі». Тоді зійшов Господь побачити місто й вежу, що їх сини людські будували, і мовив Господь: «Оце вони один народ і мова в них усіх одна, і це щойно початок їхньої праці: тож що вони не задумають, не буде їм важко зробити. Отож зійдімо наниз і помішаймо там їхню мову, щоб вони не розуміли мову одне одного». І розсіяв їх Господь звідтіля по всій землі, й вони перестали будувати місто. Тому то названо його Бабел, бо там Господь помішав мову всієї землі й звідти розсіяв їх Господь по всій землі. Слово Боже.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ – 2
Вих 19, 3-8а. 16-20б
Читання з Книги Вихід
Тими днями Мойсей вийшов до Бога. І заговорив Господь голосно з гори до нього: «Так скажеш домові Якова, і об’явиш синам Ізраїля: “Ви бачили самі, що Я зробив єгиптянам, як ніс Я вас на орлиних крилах і привів до себе. Тож коли щиро слухатиметеся Мого голосу й дотримуватиметеся Мого завіту, будете Моєю особливою власністю з-поміж усіх народів, бо Моя вся земля. Ви будете Мені царством священиків, народом святим”. Ось слова, які маєш переказати синам Ізраїля». Прийшов Мойсей, покликав старійшин народу і виклав перед їхнім обличчям все те, що повелів йому Господь. Усі ж люди відповіли одностайно, кажучи: «Усе, що сказав Господь, зробимо». І переказав Мойсей слова народу Господеві. Третього дня, як розвиднялося, загриміли громи, спалахнули блискавки, й тяжка хмара нависла над горою, могутньо засурмило в ріг, і задрижали всі люди в таборі. Вивів Мойсей людей до Бога з табору, і стали вони під горою. Гора ж Синай уся димилася від того, що Господь у полум’ї спустився на неї. І підіймався той дим, мов дим з печі, а вся гора стрясалася вельми. А трубний звук гучав дедалі голосніше та голосніше; Мойсей говорив, а Бог відрікав йому у громі. Господь спустився на Синай-гору, на вершину гори, і покликав Господь Мойсея на верх гори. Слово Боже.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ – 3

Єз 37, 1-14
Читання з Книги пророка Єзекиїла
Тими днями рука Господня була на мені, і вивів мене Господь у духові й поставив мене серед долини; долина ж та була повна костей. Обвів Він мене навкруги них, і ось було їх дуже багато по долині, і всі вони були пресухі. І промовив до мене: «Сину людський! Чи оживуть ці кості?» Я відповів: «Господи Боже, Ти знаєш». Тоді сказав до мене: «Пророкуй над цими кістками й скажи до них: “Ви, сухі кістки, слухайте слово Господнє! Так говорить Господь Бог до цих костей: Ось Я введу в вас дух, і ви знову оживете. Я обкладу вас жилами, ви поростете тілом, Я вкрию вас шкірою, вкладу в вас дух, і знову оживете, і зрозумієте, що Я – Господь”». Я пророкував, як мені було наказано; і як я пророкував, виник шум, і ось настав рух, і кістка до кістки стала наближатись. Глянув я – як ось на них жили, і поросли вони тілом, а зверху вкрила їх шкіра, та не було в них духу. І Він сказав до мене: «Пророкуй до духу, пророкуй, сину людський, і скажи до духу: Так говорить Господь Бог: “Із чотирьох вітрів прийди, духу, та й подихни на оцих повбиваних, щоб вони ожили”». І я пророкував, як Він мені заповів; і ввійшов до них дух, і вони ожили та повставали на ноги – сила-силенна люду. Тоді Він сказав до мене: «Сину людський! Оті кості – це все дім Ізраїля. Ось вони кажуть: “Кості наші висохли, надія наша пропала, прийшов кінець нам!” Тому пророкуй і скажи їм: “Так говорить Господь Бог: Ось Я відчиню гроби ваші, і виведу вас, Мій народе, з гробів ваших, і приведу вас назад в Ізраїльську землю. І зрозумієте, що Я – Господь, як відчиню ваші гроби та й виведу вас, Мій народе, з гробів ваших; і дам вам дух Мій, і ви знову оживете; і Я розміщу вас на землі вашій, і зрозумієте, що Я – Господь. Я сказав і зроблю це”». Слово Боже.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ – 4
Йоіл 3, 1-5
Читання з Книги пророка Йоіла
Так говорить Господь Бог: «Я виллю Мій дух на всяке тіло. Ваші сини й ваші дочки будуть пророкувати, вашим старим сни будуть снитись, і ваші юнаки будуть бачити видіння. Та й на слуг та на слугинь того часу Я виллю Мій дух. Я дам знамення на небі й на землі: кров і вогонь, і стовпи диму. Сонце обернеться у пітьму, а місяць у кров – раніше, ніж настане день Господній, великий і страшний». І кожен, хто прикличе Ім’я Господнє, спасеться; бо на горі Сіоні й у Єрусалимі будуть ті, хто вціліє, як то Господь сказав раніше; і між тими, які залишаться живими, – ті, кого Господь покличе.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 104, 1-2а. 24 і 35в. 27-28. 29-30
Хай зійде Дух Твій і відновить землю. (Або: Алілуя).
Благослови, душе моя, Господа! *
Господи, Боже мій, Ти надзвичайно величний!
У велич і красу Ти одягнувся. *
Ти одягаєшся у світло, як в одяг.
Які величні Твої діла, Господи! *
Ти все вчинив премудро –
земля сповнена Твоїм творінням. *
Благослови, душе моя, Господа Бога!
Всі на Тебе чекають, *
щоби дав Ти їм їжу у час відповідний.
Даєш їм – вони підбирають; *
відкриваєш руку свою, – все наповнюється благом.
А відвертаєш своє обличчя, – їх страх огортає. *
Віднімаєш їхній дух – †
вони гинуть і повертаються у свій порох.
Пошлеш свого духа – вони створені будуть; *
Ти оновиш землі обличчя.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рим 8, 22-27
Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян
Брати! Знаємо, що все творіння разом стогне і страждає аж донині. Та не тільки воно, але й ми самі, маючи зачаток Духа, самі в собі стогнемо, очікуючи усиновлення та викуплення нашого тіла. Адже ми надією спаслися. Надія ж, яку бачимо, вже не є надією, бо хіба надіється хтось на те, що бачить? Коли ж надіємося на те, чого не бачимо, то з терпінням очікуємо його. Дух допомагає нам у наших немочах; адже не знаємо, за що і як маємо молитися, але сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями. А Той, хто досліджує серця, знає, які бажання Духа, бо Він заступається за святих з Божої волі. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних,
і запали в них вогонь своєї любові.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 7, 37-39
† Читання святого Євангелія від Йоана
Останнього великого дня свята Ісус стояв і вигукнув, кажучи: «Якщо хто спраглий, нехай приходить до Мене, і п’є. Хто вірить у Мене, як каже Писання, ріки води живої з нутра його потечуть». Це Він сказав про Духа, якого мали одержати ті, котрі повірили в Нього. Адже Духа ще не було, бо Ісус ще не був прославлений. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”

МОЛИТВА ВІРНИХ
Cвяткуючи урочистість Зіслання Святого Духа, просімо Господа про благодать доброго прийняття такого дорогоцінного Дару:
1. Молімося про пришестя Святого Духа до кожного християнина, щоб усі сповідники Христа становили єдину Церкву, сповнену однієї надії та однієї любові.
2. Молімося про світло Божого Духа для Папи Римського, щоб його пастирське служіння несло мир і злагоду всьому людству.
3.  Молімося   про  зіслання  Духа  Утішителя  в  серця  самотніх і стражденних, щоб вони знайшли в Ньому силу і розраду.
4. Молімося про Духа Істини для заблукалих і невіруючих, щоб вони зрозуміли, що істинною дорогою, правдою і життям є тільки Ісус Христос.
5. Молімося про благодать вічного життя для всіх, чиї тіла були храмом Святого Духа, щоб Господь прийняв їх до своєї слави.
6. Молімося про благодать Святого Духа для нас, тут присутніх, щоб ми були гідні цього великого дару.
Отче, вчини, щоб Дух, який від Тебе і Твого Сина походить, вчинив нас вірним знаряддям у Твої х руках. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай благословення Твого Духа зі йде на ці дари і пробудить у Твоїй Церкві таку любов, * яка б роз’яснила весь світ істиною тайни спасіння. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: як у Месі вдень,  стор. 108.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Останнього ж великого дня свята * стояв Ісус і закликав на ввесь голос: * “Коли спраглий хтось, * нехай прийде до Мене і п’є”. * Алілуя. (Йн 7, 37)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай ці спожиті нами дари вчинять, † щоб ми пості йно палали ревністю Святого Духа, * якого Ти зіслав на Твоїх Апостолів. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий