Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » Пасторальний менеджмент: як зробити, щоб ініціативи Церкви досягали мети?
16:00 Середа 0 840
11-03-2020, 16:00

Пасторальний менеджмент: як зробити, щоб ініціативи Церкви досягали мети?

Парафії, дієцезії, монастирі та неприбуткові організації сьогодні зіткнулися з економічними та соціокультурними викликами, які вимагають нових знань та вмінь. Але на жаль, навіть найуспішніші та найвідданіші священнослужителі часто стикаються з проблемами у вирішенні адміністративних завдань — адже призначення на посаду не наділяє автоматично відповідними навичками.
Зараз керівник душпастирської інституції щодня стикається з численними викликами:

  • брак фінансових ресурсів, які все важче і важче знайти;
  • багатозадачністю щоденних обов’язків;
  • невирішеністю проблем, які спричинились часом підпілля Церкви;
  • складністю церковно-державних відносин;
  • низькою розвиненістю інституту меценатства в Україні;
  • перетворення наявних ресурсів на можливості заробітку для фінансування душпастирських ініціатив.
Але релігійні організації, в першу чергу, існують для подолання масштабних соціальних проблем. Але зараз їм доводиться витрачати багато часу і ресурсів на роботу з адмініструванням фінансів, веденням звітної документації та ін.

«Щоби дати відповідь на цю складну й мінливу реальність не тільки ефективно, але з душпастирською мудрістю, повинна народитися нова дисципліна пасторального менеджменту. Вона має намір проаналізувати та вказати, як керувати всіма цими процесами та організаційними аспектами, що стосуються людей та матеріальних і фінансових ресурсів, поєднуючи Євангелія та церковне вчення з компетентністю та професіоналізмом», — коментує директор Української соціальної академії, член Патріаршої ради з економічних справ УГКЦ о. Михайло Мельник.

Фонд Реновабіс у співпраці з Українською соціальною академією запускає програму організаційного розвитку релігійних організацій. Проект складається з двох компонентів. Ми допоможемо релігійним організаціям оптимізувати процеси, пов'язані з завданнями в непрофільних напрямках.

Це комплексна програма професійного розвитку для вищих настоятелів/настоятельок монаших чинів та Згромаджень УГКЦ та РКЦ, директорів регіональних організацій "Карітас України" та "Карітас-Спес", а також керівників церковних інституцій.

Учасники програми вивчатимуть сучасні техніки менеджменту та підприємництва в поєднанні з Соціальною Доктриною Церкви в адмініструванні церковного майна. Управлінці дізнаються, як керувати стратегічними пріоритетами церковних організацій, управляти командами, розвинути лідерські якості та запровадити інновації у пасторальній діяльності.

Що ви отримаєте:

✔️ цілісний підхід до управління церковною організацією, розроблений на основі дослідження потреб осіб на керівних церковних посадах;
✔️ розуміння, як вибудовувати процеси та організаційну структуру відповідно харизми інституції;
✔️ розуміння нових можливостей, які дає соціальне підприємництво для церковних інституцій;
✔️ навички стратегічного планування, соціального проектування і оцінки соціального впливу;
✔️ експертизу зон розвитку релігійної організації: фінансове планування, фандрейзинг, PR, HR.

Детальна інформація за посиланням: http://do-good.tilda.ws/


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.