Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Станіслав Широкорадюк OFM: прошу про молитву та розраховую на співпрацю!
14:55 Середа 1 2 591
26-02-2020, 14:55

Єпископ Станіслав Широкорадюк OFM: прошу про молитву та розраховую на співпрацю!

З плином часу наше життя зазнає змін. Хтось народжується, а хтось переступає поріг вічності, завершуючи свій земний шлях. Так само і Церква переживає моменти свого оновлення. Це і призначення нових єпископів, і відхід від активного пастирського служіння єпископа Броніслава Бернацького, який протягом 18 років опікувався Одесько-Сімферопольською дієцезією.
Завершення певного етапу передбачає підбиття підсумків, ретроспективний погляд. Це час, щоб сказати: «дякую», «перепрошую», «прошу», як писав у своєму листі на завершення свого служіння як ординарія єпископ Броніслав Бернацький. 18 лютого Святіший Отець прийняв його зречення з уряду очільника дієцезії.


Майже рік тому єпископ Станіслав Широкорадюк OFM був призначений єпископом-коад’ютором Одесько-Сімферопольської дієцезії. Тож силою обставин 25 лютого 2020 р. в Одеській катедрі відбулися інгрес нового ординарія та прощання з його попередником, який був першим єпископом новоутвореної 2002 р. дієцезії.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Урочистість поєднала в собі дві події – подяку за віддане служіння та привітання наступника, який розпочне черговий етап історії Церкви на півдні України.Святкування зібрало в Одесі єпископат України та єпископа Антонія Кошу з Придністров’я, духовенство та вірян дієцезії, а також тих, чиї життєві дороги перетинались з одним або з іншим єпископом, у тому числі представників греко-католицької, православної та лютеранської церков. Крім того, прибув представник Святішого Отця в Україні, Апостольський нунцій, архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, а також представники дипломатичного корпусу та місцевої влади.


Вітаючи тих, хто зібрався, на початку Євхаристії єпископ Броніслав підкреслив, що це можливість «подякувати Богові за час служіння, а також просити Божого благословіння для наступника».


Євхаристія пройшла традиційно. Проповідь виголосив єпископ Станіслав Широкорадюк OFM. Говорячи про програму свого єпископства, він підкреслив, що одним із головних його принципів є придивлятись до людей, які є навколо, прислухатись до них, учитись у них, співпрацювати. Під час проповіді єпископ підкреслив, що важливо «боятись не нового єпископа, не змін у дієцезії, а Бога». Бо будь-який інший страх може стати інструментом у руках диявола, завадити відкрити двері для Христа.


«Я дуже надіюсь на співпрацю з вами, священиками, бо що ми, єпископи, варті без вас?» – підкреслив єпископ Станіслав і заохотив усіх – і духовенство, і богопосвячених осіб, і вірян – до співпраці на благо Церкви. «Тому на початку мого служіння я щиро прошу про молитву та Боже благословіння, розраховую на співпрацю», – підсумував він.

Після проповіді настав момент, що знаменував передачу влади в дієцезії. Апостольський нунцій архієпископ Ґуджеротті передав пасторал, символ пастирської влади, з рук єпископа Броніслава наступнику. Далі молитву продовжував новий ординарій. Тримаючи пасторал, із властивим почуттям гумору, єпископ Станіслав сказав: «Цей пасторал занадто важкий і високий для мене».


Як відповідь на входження на престол нового ординарія представники духовенства, богопосвячених осіб та вірян склали хомагіум.


Архієпископ Ґуджеротті звернувся від імені папи Франциска до єпископів та всіх присутніх і назвав цей день «святом історії, яка є живою і відчувається тут». Нунцій підкреслив цінність досвіду "підпільного"  священика, який має єпископ Броніслав, тієї праці та зусиль, що були докладені для відбудови Божого дому. Звертаючись до єпископа Станіслава, нунцій підкреслив його покликання єпископа-паломника, який у францисканському дусі, дослухаючись до Божого голосу, йде, куди його просять іти, і любить тих, кому покликаний служити.

Говорячи про служіння єпископа Яцека Пиля ОМІ, який також прибув на свято і звершує своє служіння у складних умовах в Криму, нунцій підкреслив, що воно не позбавлене Христової радості та реалізує місіонерське покликання.

Звертаючись до єпископа Бернацького, нунцій сказав: «Відійди з миром, слуго добрий і вірний, увійди в мир Твого Господа!» А звертаючись до єпископа Широкорадюка, зазначив: «Нехай будуть благословенні ноги того, хто звіщає добру новину. На всіх вас, представників Церкви в Одесі, нехай зійде Боже благословення, а також благословення Святішого Отця, який запевняє вас у своїй підтримці. Амінь», – підсумував архієпископ Ґуджеротті.


Після Причастя лунали слова подяки за багаторічне служіння єпископа Броніслава, а також привітання та побажання для нового ординарія.


На завершення єпископ Броніслав Бернацький подякував усім за співпрацю, молитву, побажав єпископу Станіславу потрібних сил у служінні. «Хай вас усім Бог благословить, а я запевняю, що буду за вас молитись, у мене тепер буде більше часу на це!» – підсумував владика.


Тепер Одеса має нового ординарія. Церква продовжує своє життя, ведена Святим Духом. Огортаймо молитвою наших пастирів, аби врешті-решт і вони, і паства прославляли Бога у вічності.
1 комментарій
Зінаїда
Додав Зінаїда
27 лютого 2020 12:42
Божого вам благословення!Хай Господь та Матір Божа Вам завжди допомагає в Вашому  служінні!

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.