Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість Всіх Святих на Личаківському кладовищі у Львові
11:14 Субота 0 219
2-11-2019, 11:14

Урочистість Всіх Святих на Личаківському кладовищі у Львові

1 листопада, в урочистість Всіх Святих архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Святу Месу на польському військовому меморіалі на Личаківському цвинтарі у Львові. Там численно зібралися місцеві вірні Львівських громад, а також приїхали паломники з України та Польщі, котрих привітав митрополит. Зокрема присутню Генерального консула РП у Львові Елізу Дзвонкєвіч.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

У проповіді архієпископ сказав: «Дивлячись на могили наших близьких померлих, хочу сказати тобі і собі, що саме тут є багато святих, які є гордістю і славою Церкви. Не треба їх оплакувати, але треба з їхнього святого життя брати приклад. Треба на їхній святості будувати нашу щоденність. До цього заохочував нас св. Йоан Павло ІІ, який сказав у Старому Сончі такі слова: «Брати і сестри! Не бійтеся бути святими! Зробіть нове тисячоліття ерою святих людей!» Світ потребує святих у родинах, школах, місцях праці, офісах; у містах і селах: повсюди. Сьогоднішній світ потребує простої, звичайної святості християн, які щодня дають відповідь на безмежну Божу любов... Святість – це справа, це завдання для кожного з нас – повчав у проповіді львівський митрополит. - Не лише для монахів та священиків. Цей заклик звучить в кожній епосі, і в кожній епосі знаходяться люди, які його чують. В нашому часі цей заклик особливо міцний. Світ, людство щораз більше входить в тупий кут, і лише святі здатні це змінити. Лише святі люди можуть принести світові якусь надію. При цьому не святі, які живуть в закритих заповідниках, за мурами монастирів, але святі, які живуть посеред нас. Це ми самі».

Після спільної молитви, покладення квітів і лампадок Архієпископ Мечислав Мокшицький очолив молитовну процесію алеями Личаківського кладовища. Зокрема було віддано шану на меморіалі УГА та на похованнях воїнів, котрі загинули в АТО.

За сприяння Генерального консульства Польщі у Львові вже 15 раз 1 листопада відбулася акція «Світло пам’яті для Личаківського цвинтаря». Були запалені лампадки на могилах померлих.

Олександр Кусий

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:10 Вівторок 0 105 Єпископ Едвард Кава у Куликові: «Бог запрошує нас, щоб ми були добрими» У неділю, 8 грудня єпископ Едвард Кава очолив святкування храмового свята в парафії святого Миколая у Куликові. Перед Святою Месою владика Едвард освятив новий вівтар, амвон, вхідні двері та відновлений вівтарний хрест.