Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Львові відбувся ІІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів молоді РКЦ та УГКЦ
16:50 Понеділок 0 347
28-10-2019, 16:50

У Львові відбувся ІІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів молоді РКЦ та УГКЦ

18-19 жовтня у Львові відбувся ІІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів молоді РКЦ та УГКЦ, присвячений питанням євангелізації. 
Організаторами заходу стали Комісія у справах душпастирства молоді РКЦ та Патріарша комісія у справах душпастирства молоді (УГКЦ). Форум відбувався у готелі Патріарший. Участь у форумі взяли 56 осіб. Молодь та духовенство представляли всі регіони України.

На початку програми учасники почули презентацію о. Романа Демуша про апостольське напоумлення Папи Франциска "Christus Vivit", а згодом долучилися до панельної дискусії за участю християнських активістів та бізнесменів. Предметом обговорення стали сучасні реалії та виклики, з якими стикаються молоді християни, а також лідери громадських організацій. Після обіду всі учасники були залучені до праці в малих групах, під час якої спільно молилися, ділилися досвідом, в інтерактивній формі обмінювалися думками щодо образу сучасної молодої людини.

Фіналом першого дня став виступ театральної трупи спільноти "Благословення", натомість центральною подією була Свята Меса, яку очолив єпископ-помічник Львівської Архідієцезіі РКЦ Едвард Кава.

Після вечері на всіх учасників чекав приємний сюрприз - концерт та веселий вечір у колі друзів.


Другий день форуму розпочався ранковою Архієрейською Божественною Літургією, яку очолив Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ,  владика Ігор Возняк. Архієпископ поблагословив та привітав учасників словами: "Як добре, що ви є тут, на такому побожному заході".

Душпастирі та молодіжні лідери роздумували та спілкувалися протягом другого дня на тему євагелізації в соціальних медіа. Розпочали з панельної дискусії за участі о. В`ячеслава Гриневича SAC, священника-блогера о. Сергія Гончарука (Падре Сержа), мотиваційного спікера Марічки Галюк та о. Міхала Воцяла SDB.

Думки:
1) Священнослужителі не комунікують між собою. Бояться наслідків, тому що, це може не вписуватись в мислення їх лідерів;
2) Публікація в інтернеті не завжди є ознакою пихи;
3) Потрібно бути щирим, досить брехати;
4) В нас є купа всього - але потрібно це об'єднувати;
5) Можливо, Церкві потрібна нова криза, аби зрозуміти що ми займаємося не тим;
6) Біблія є відвертою і радикальною;
7) В нас немає проблеми з контентом, в нас є проблема з комунікацією.


Програму продовжила праця в малих групах, де учасники залучалися до практики, завданням якої стало створити євагелізаційні публікації в соцмережах. У цікавій формі відбувався обмін досвідом успішних та неуспішних проектів на місцях, серед лідерів та душпастирів під час ярмарки організацій. Учасникам форуму потрібно було пройти 7 кіл, в кожному з яких було озвучено питання. Зокрема про фінанси, партнерів молодіжних рухів в Україні, приклади досягнень та падінь.

Завершилася програма заходу підсумками, які узагальнив о. Ростислав Пендюк, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.

Анастасія Кур'ята

Фото - Оксана Войтко

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий