Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 29 вересня, неділя
18:01 Субота 0 1 157
28-09-2019, 18:01

Літургія на кожен день, 29 вересня, неділя

(зел) XXVI Неділя звичайного періоду
На пропозицію послати померлого Лазаря до братів із застереженням, Авраам відповідає: “Вони мають Мойсея та пророків: хай їх слу­хають” (Лк 16,29). Це означає, що ми маємо не так очікувати на надзвичайні об’явлення, як жити згідно з голосом Бога Живого, який лунає у Святому Письмі.


АНТИФОН НА ВХІД
І все, що Ти наві в на нас, Господи, усе, що Ти вчинив єси нам, * – Ти присудом учинив правдивим, * бо згрішили ми, від Тебе відступивши, * й заповідей Твоїх не слухали. * О Господи, дай славу І мені Твоєму! * Але обходься з нами за Твоєю лагідністю і за Твоєю милістю великою. (Дан 3, 31. 29. 43. 42)

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Боже, Ти великим пробаченням і милосердям являєш повноту своєї всемогутності; † помнож над нами свою благодать, * щоб ми, прямуючи до Твоїх обітниць, стали сопричасниками небесних благ. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Ам 6, 1а. 4-7
Читання з Книги пророка Амоса.
Так говорить Господь Всемогутній: «Горе безжурним на Сіоні та безпечним на горі самарійській! Вилежуєтесь на ложах зі слонової кості і розтягаєтесь на їхніх посте­лях; їсте собі ягнят з отари та телят із стада. Співають під звуки арфи, вигадують собі, немов Давид, музичне зна­ряддя. П’ють вино в великих чашах, намащуються доро­гими єлеями і над руїною Йосифа не вболівають. За те ж підуть тепер у полон на чолі полонених, і гульня тих, які вилежувалися, минеться». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 146, 7. 8-9а. 9бв-10
Слав, моя душе, Господа святого.
Господь суд скривдженим чинить, *
дає поживу голодним.
Господь звільняє в’язнів, *
Господь відкриває сліпим очі.
Господь відкриває сліпим очі, *
Господь повалених підносить,
Господь праведних любить. *
Господь оберігає чужинців.
Сироті та вдові Він полегшення приносить, *
а дорогу грішних Він нищить.
Господь буде царювати навіки, – *
твій Бог, Сіоне, з покоління в покоління.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Тим 6, 11-16
Читання з Першого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Ти, людино Божа, шукай праведності, побожності, віри, любові, терпеливості та лагідності. Борися доброю боротьбою віри, тримайся вічного життя, до якого ти був покликаний, склавши добре визнання перед багатьма свідками. Заповідаю тобі перед Богом, який усе оживляє, та Христом Ісусом, котрий склав добре свідчення при Понтії Пилаті, – щоб ти зберіг заповідь незаплямованою, бездоганною, аж до об’явлення Господа нашого Ісуса Христа, про який свого часу об’явить блаженний і єди­ний сильний, Цар царів і Володар володарів, єдиний, хто має безсмертя і живе в неприступному світлі, якого ніх­то з людей не бачив і бачити не може. Йому честь і влада вічна! Амінь. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 8, 9
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ісус Христос, будучи багатим, заради вас став убогим,
аби ви збагатилися Його зубожінням.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 16, 19-31
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав фарисеям: «Один чолові к був багатий, одягався в багряницю та вісон і розкішно бен­кетував щодня. А якийсь бідний, на ім’я Лазар, лежав пе­ред його ворітьми у струпах і бажав насититися тим, що падало зі столу багатого; та й пси приходили й лизали його рани. Сталося, що бідний помер, і віднесли його ангели на лоно Авраама; помер же й багатий, і його поховали. І в аду він, терплячи муки, звів свої  очі й побачив здале­ка Авраама та Лазаря на його лоні, й закричав, гукаючи: “Батьку Аврааме, змилосердься наді мною і пошли Лаза­ря, щоби змочив кінчик свого пальця у воді й охолодив мій язик, бо мучуся в цьому полум’ї”. Та Авраам промовив: “Дитино, згадай, що ти отримав свої  блага за свого життя, так як Лазар – лихо. А тепер він тут втішається, ти ж – мучишся. І крім усього цього, між нами й вами покладена велика безодня, щоб ті, які бажають перейти звідси до вас, не змогли, і щоби звідти до нас не переходили”. Той же відказав: “Благаю тебе, батьку, пошли його до дому мого батька, бо маю п’ятьох братів, нехай засвід­чить їм, щоб і вони не прийшли на це місце страждання”. Та Авраам відповів: “Вони мають Мойсея та пророків: хай їх слухають”. А той мовив: “Ні, батьку Аврааме, коли ж хто з мерт­вих прийде до них, то покаються”. Він же сказав йому: “Якщо Мойсея і пророків не слу­хають, навіть якби хто з мертвих воскрес, не повірять”». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Надмір земного багатства породжує духовну сліпоту; молімося, щоб ми могли бачити потреби наших братів і з самопожертвою приходили їм на допомогу:
1. Церква, слухаючи заповіді Христа, навчає нас правди про Бога та людину; молімося, щоб люди завжди слухали накази Церкви.
2. Святіший Отець проповідує етичні закони, обов’язкові для усіх людей; молімося, щоб Папу не лише слухали, але й втілювали у життя його настанови.
3. Економічна несправедливість породжує у багатьох країнах криваві заворушення; молімося, щоб уряди цих держав справедливо розв’язували суспільні проблеми.
4. Є багато людей, які зі страху перед вічною карою не вірять у безсмертя душі; молімося за них, щоб вони не вводили себе в оману.
5. Душі в чистилищі потребують допомоги живих членів Церкви; молімося, щоб Господь вислухав наші молитви і благоволив їх прийняти до свого Царства.
6. Любов до ближнього, працьовитість, порядність і побожність є необхідними умовами достойного життя; молімося, щоб ми постійно вдосконалювалися в цих чеснотах.
Боже, Ти, як найкращий Отець, навчаєш своїх дітей достойно жити на землі; вислухай наші молитви і допоможи усім нам жити так, щоб ми удостоїлися життя вічного. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Милосердний Боже, прихильно прийми нашу жертву * і вчини, щоб вона відкрила для нас джерело всякого благословення. Через Христа, Господа нашого.

Префація на неділі Звичайного періоду № 20-27

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Згадай слузі  Твоєму Твоє слово, Господи, * в якому Ти подав мені  наді ю. * Оце моя відрада в мої м горі.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай небесна тайна відновить наші душі й тіла, † щоб ми, проголошуючи смерть Того, з ким співстраждаємо, * могли стати співспадкоємцями Його слави. Котрий живе і царює навіки вічні.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.