Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бенедикт XVI про діалог між християнами та євреями
12:26 Вівторок 0 830
17-07-2018, 12:26

Бенедикт XVI про діалог між християнами та євреями

«Милосердя та покликання без жалощів» – під таким заголовком у богословському часописі «Communio» вийшла стаття Папи-емерита Бенедикта XVI, присвячена християнсько-єврейському діалогові.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Із передмови кардинала Курта Коха дізнаємося, що Бенедикт XVI передав йому цей текст як особисті роздуми, не призначені для оприлюднення. Кардинал, однак, переконав Папу-емерита опублікувати текст на сторінках часопису, співзасновником якого колись був сам Йозеф Рацінґер. На думку президента Папської ради сприяння єдності між християнами, при якій діє Комісія Святого Престолу в справах релігійних стосунків з юдаїзмом, ця стаття може стати важливим внеском у поглиблення діалогу між Католицькою Церквою та юдаїзмом.

Датована 26 жовтня 2017 року стаття аналізує поточний стан християнсько-юдейського діалогу, вказуючи на необхідність поглиблення та уточнення понять «теорії заміни» та «ніколи не розірваного союзу». За словами Бенедикта XVI, дві тези – що Церква не замінила Ізраїль і що союз між Богом і вибраним народом ніколи не був розірваний – на загал правильні, але недостатньо виразні й потребують подальшого критичного аналізу.

Папа-емерит уточнює, що ідеї про те, ніби Церква посіла місце Ізраїлю, ніколи не було. Ба більше, з християнського погляду юдаїзм має особливий статус: це не «релігія серед інших», а віра, яка «перебуває в особливих умовах і так має бути визнана Церквою». Тимчасом «формулювання про “ніколи не розірваний союз” було, без сумніву, великою допомогою на першому етапі оновленого діалогу між євреями і християнами, але в далекоглядній перспективі воно не достатнє».
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 75 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.