Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Бенедикт XVI про діалог між християнами та євреями
12:26 Вівторок 0 106
17-07-2018, 12:26

Бенедикт XVI про діалог між християнами та євреями

«Милосердя та покликання без жалощів» – під таким заголовком у богословському часописі «Communio» вийшла стаття Папи-емерита Бенедикта XVI, присвячена християнсько-єврейському діалогові.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Із передмови кардинала Курта Коха дізнаємося, що Бенедикт XVI передав йому цей текст як особисті роздуми, не призначені для оприлюднення. Кардинал, однак, переконав Папу-емерита опублікувати текст на сторінках часопису, співзасновником якого колись був сам Йозеф Рацінґер. На думку президента Папської ради сприяння єдності між християнами, при якій діє Комісія Святого Престолу в справах релігійних стосунків з юдаїзмом, ця стаття може стати важливим внеском у поглиблення діалогу між Католицькою Церквою та юдаїзмом.

Датована 26 жовтня 2017 року стаття аналізує поточний стан християнсько-юдейського діалогу, вказуючи на необхідність поглиблення та уточнення понять «теорії заміни» та «ніколи не розірваного союзу». За словами Бенедикта XVI, дві тези – що Церква не замінила Ізраїль і що союз між Богом і вибраним народом ніколи не був розірваний – на загал правильні, але недостатньо виразні й потребують подальшого критичного аналізу.

Папа-емерит уточнює, що ідеї про те, ніби Церква посіла місце Ізраїлю, ніколи не було. Ба більше, з християнського погляду юдаїзм має особливий статус: це не «релігія серед інших», а віра, яка «перебуває в особливих умовах і так має бути визнана Церквою». Тимчасом «формулювання про “ніколи не розірваний союз” було, без сумніву, великою допомогою на першому етапі оновленого діалогу між євреями і християнами, але в далекоглядній перспективі воно не достатнє».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:09 Вівторок 0 207 Папа: Відірватися від світських речей і споглядати Ісуса «Подорож учнів до гори Тавор заохочує нас відірватися від світських речей, аби споглядати Ісуса», – написав Папа Франциск у Твіттері в понеділок, 6 серпня 2018 року, в урочистість Преображення Господнього.