Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: Джованні дель Плано Карпіні прибув до Києва після подорожі Монгольською імперією
10:45 Субота 0 942
9-06-2018, 10:45

Цей день в історії Католицької Церкви: Джованні дель Плано Карпіні прибув до Києва після подорожі Монгольською імперією

9 червня 1246 року відомий мандрівник францисканець Джованні дель Плано Карпіні прибув до Києва після подорожі Монгольською імперією.
Джованні Карпіні (1180/1185–1252) народився неподалік від Перуджі, Італія. Учень і соратник святого Франциска Ассізького, він був місіонером на теренах німецьких князівств.

1245 року Папа Римський Інокентій IV (1243–1254) скерував його з першою офіційною місією до Монгольського ханства. Основне завдання Карпіні полягало в тому, щоб дослідити, чи вдасться залучити монголів до війни у Святій Землі на боці хрестоносців та схилити їх до навернення у християнство. Місія не мала успіху. На лист Папи хан Гуюк відповів: «Твого прохання хреститися ми не зрозуміли». Також хан закликав Папу прибути до нього й виявити покору, «сказавши щиро: ми ваші піддані, ми будемо служити вам».

Попри невдачу місії, мандрівка Карпіні до Монголії допомогла європейцям пізнати невідому їм раніше цивілізацію. Комунікабельний і пильний францисканець  виклав свої спостереження у двох працях – «Історії монголів, яких ми називаємо татарами» й «Історії татар». Там він описав життя, звичаї та військову тактику монголів. Хоча реальність у цих текстах змішана з міфами, вони важливі для вивчення історії монголів принаймні завдяки своїй первинності.

Павло Зінченко, Католицький Медіа-Центр
Історія Церкви 12:00 П'ятниця 0 350 А ви бачили найстаріший переклад Святого Письма? Монастир Абба Гаріма у північній Ефіопії має найдавніший ілюстрований переклад Євангелія. Як досі вважалося, кодекс датувався ХІ ст., однак дослідження С-14 довели, що створений він на шість століть раніше.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.