Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 лютого, понеділок
18:35 Неділя 0 352
16-02-2020, 18:35

Літургія на кожен день, 17 лютого, понеділок

(зел) Понеділок VI звичайного тижня
Ісус – це знак, який нам дав Бог. Зцілює, воскрешає померлих, годує зголоднілі натовпи, всім проголошує науку про Боже Царство. Але, незважаючи на це, не всі відкривають в Ньому обіцяного Месію і далі вперто чекають на щось надзвичайне. Часто схоже відбувається і з нами – захоплюють нас чудеса, об’явлення… а забуваємо, що істинним чудом і знаком присутності Господа є любов, доброта і мир між людьми.
Або (біл) довільний спомин семи святих ЗАСНОВНИКІВ ОРДЕНУ СЛУГ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ
У 1233 році семеро флорентійських купців залишили свої справи та пішли на гору Синаріо, що знаходиться на відстані 18 км від Флоренції. Там вони жили в бідності та покаянні, роздумуючи над страстями Ісуса Христа та скорботою Пресвятої Діви Марії. Швидко знайшлися послідовники, і тоді вони заснували орден Слуг Пресвятої Діви Марії. 17 лютого – день спомину смерті останнього з семи засновників, св. Олексія Фальконері, який помер у 1310 році.
Спільна Меса про ченців

АНТИФОН НА ВХІД
Боже, будь скелею прибі  жища для мене, * твердинею міцною, щоб мене урятувати! * Бо Ти – скеля моя й моя твердиня, * і ради Імені Твого веди мене та керуй мною.

КОЛЕКТА
Боже, Ти прагнеш перебувати в серцях праведних і щирих, † вчини, щоб ми завдяки Твоїй благодаті * стали гідним помешканням для Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, обдаруй нас милостиво такою любов’ю, † з якою святі брати вшановували Богородицю * та вели Твій народ до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Як 1, 1-11
Початок Послання святого апостола Якова.
Яків, слуга Бога й Господа Ісуса Христа – дванадцятьом племенам, які в розсіянні: вітаю! Брати мої, майте велику радість, коли попадаєте в різні випробування, знаючи, що випробування вашої віри розвиває терпеливість. А терпеливість нехай має досконалу дію, щоб ви були досконалі та бездоганні й щоб нічого вам не бракувало. Якщо комусь із вас бракує мудрості, нехай просить у Бога, який дає всім щедро і не докоряє, тож буде йому дано. Та нехай просить з вірою, без жодного сумніву. Бо хто має сумнів, той подібний до морської хвилі, котру підіймають та женуть вітри. Така людина хай не думає, що отримає щось від Господа, адже двоєдушний чоловік непостійний на всіх своїх шляхах. Тож нехай покірний брат хвалиться своїм високим становищем, а багатий – своїм пониженням, бо промине, як цвіт рослин: зійшло сонце, припекло, висушило траву – і їхній цвіт осипався, і краса їхнього вигляду зникла, отак і багатий на своїх дорогах зів’яне. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 67-68. 71-72. 75-76.
Бог зішле милість – і я буду жити.
Перед тим, як я був упокорений, я помилявся, *
а тепер Твоє слово я буду пильнувати.
Ти добрий і добро чиниш, *
своїх настанов навчи мене, Боже.
Добре мені, що упокорений був я, – *
тому Твоїх настанов я навчаюсь.
Закон Твоїх уст для мене добрий – *
кращий за безліч золота і срібла.
Зрозумів я, що праведні Твої присуди, Боже, *
і що Ти принизив мене справедливо.
Нехай втіхою мені буде Твоя милість – *
згідно з Твоїм словом до слуги Твого.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є дорога, і правда, і життя!
Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 8, 11-13
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу вийшли фарисеї і почали сперечатися з Ісусом, вимагаючи від Нього знамення з неба, випробовуючи Його. Зітхнувши своїм духом, Він каже: «Чому оцей рід знамення шукає? Воістину кажу вам, що не буде дано цьому родові знамення!» Залишивши їх, Він сів знову в човен і вирушив на другий бік. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа, який для укріплення віри явив стільки знаків і звершив стільки чудес впродовж історії Церкви, щоб і нині Він змилосердився над нами:
1. Молімося за святу Церкву, щоб для всіх людей вона була знаком присутності Христа на землі.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його здоров’ям на благо своєї Церкви.
3. Молімося за народи, яким загрожує війна та внутрішні супе­речки, щоби Божа сила вберегла їх від усякого нещастя.
4. Молімося за невіруючих, щоб вони побачили у Христі сим­вол миру і спасіння.
5. Молімося за наших померлих близьких та рідних, щоби всемилостивий Господь простив їхні гріхи і прийняв до спільноти святих у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб при­йняття Євхаристії допомагало нам бути вірними учнями Христа.
Господи, Ти численними знаками, а передусім своїм чудесним воскресінням зміцнив віру Апостолів; вчини, щоб ми завжди були вірними Тобі  і не зійшли з дороги Євангелія. Котрий жи­веш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай ця жертва очистить і відновить нас * та випросить вічну нагороду тим, хто виконує Твою волю. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Їли вони й наситилися вельми, * і вдовольнив Господь їхнє бажання, * та не відвернулися від своїх забаганок.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Скуштувавши небесних солодощів, просимо Тебе, Боже: † вчини, щоб ми завжди прагнули того, * що дає нам істинне життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий