Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ексгумація останків єпископа Адольфа Петра Шельонжека
16:21 Вівторок 0 627
30-01-2018, 16:21

Ексгумація останків єпископа Адольфа Петра Шельонжека

23 січня 2018 року відбулася канонічна ексгумація й перенесення до приготованого гранітного саркофагу в храмі святого Якова у Торуні (Польща) земних останків Слуги Божого єпископа Адольфа Петра Шельонжека, ординарія Луцької дієцезії (1926–1946) та засновника Згромадження Сестер святої Терези від Дитяти Ісуса.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Після короткого привітання й молитви, які очолив делегат єпископа отець Стефан Прашкевич OCD, представлені члени комісії склали присягу. Земні останки єпископа Адольфа Петра Шельонжека вийняли зі склепу храму й перевезли до поховальної каплиці, де склали кістки до труни й запечатали її. Відтак розпочалася жалобна вечірня молитва, під час якої сестри зі Згромадження святої Терези від Дитяти Ісуса відновили чернечі обіти. Після молитви труну процесією перенесли до нового саркофагу в бічній наві храму святого Якова для ближчого контакту вірних із єпископом.

Месу в намірі беатифікації Слуги Божого очолив єпископ Торунської дієцезії Вєслав Шмігель. Не забракло представників Луцької дієцезії: в Літургії взяли участь секретар єпископа Віталія Скомаровського отець Василь Плахотка, отець Кшиштоф Орліцький, душпастир із Рівного, та сестри терезіянки з Луцька.

9–11 лютого 2018 року відбудуться «Дні Шельонжека в Торуні», пов’язані з річницею його смерті, мета яких – наблизити постать єпископа до вірних. У межах цих днів будуть прочитані конференції про Слугу Божого єпископа Шельонжека, а парафіяни з Луцька розкажуть про найскладніші роки життя владики.

Сестра Аксана Щіпанська CST

За темою:
Братислава: беатифікація o. Титуса Земана, мученика комуністичного режиму
Блаженний Джованні Ск’яво: приклад місіонерського динамізму
Капуцин Френсіс Соланус Кейсі – другий беатифікований американець

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий