Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 15 листопада, середа
19:21 Вівторок 0 369
14-11-2017, 19:21

Літургія на кожний день. 15 листопада, середа

(зел) Середа ХХХІІ звичайного тижня
Або: (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ВЕЛИКОГО, єпископа
і Вчителя Церкви


Проказа є страшною хворобою. Вона ізолює людей одних від одних, і, за Мойсеєвим законом, робить людину нечистою. Однак гіршою від прокази є хвороба духа, проявом якої є невдячність. Вона впроваджує людину в пекельну самотність, що триває без кінця. Господи, торкнися мого серця і зціли його, аби я Тобі за все дякував!

Св. Альберт походив зі Швабії. Під час навчання в Падуї він вступив до ордену Проповідників. Викладав у багатьох університетах, найбільше в Парижі та Кельні, де його слухачем був св. Тома Аквінський. У 1260 році був призначений єпископом Регенсбургу. Після двох років відмовився від керівництва дієцезією і решту життя провів у Кельні. Помер 15 листопада 1280 року. Залишив багату наукову спадщину. Завдяки широкому діапазонові знань дістав назву “вселенського Вчителя”.


АНТИФОН НА ВХІД

Господи, нехай прийде перед Твоє обличчя моя молитва! * Приклони Твоє вухо до мого благання! (Пс 88 (87), 3)

КОЛЕКТА

Всемогутній і милосердний Боже, визволи милостиво нас від усі х ворожих сил, † щоб ми, ві льні від небезпек душі  та ті ла, * могли у свободі духа йти за Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

Або:

Боже, Ти вчинив, що святий Альберт став великим завдяки гармоні йному сполученню людсько ї мудрості з божественною ві рою; † дай нам, щоб ми в школі цього вчителя * через поступ знань дійшли до глибшого пізнання Тебе і Твоє ї любові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Мудр 6, 1-11

Читання з Книги Мудрості
Слухайте, царі, і розумійте! Навчіться, ви, які правите аж по край світу! Вважайте, ви, які верховодите безліччю, та пишаєтеся юрбою народів! Адже це Господь дав вам владу, від Всевишнього – панування; Він діла ваші розгляне й ваші заміри дослідить. А що ви, бувши слугами Його царства, не судили по справедливості, ані закону не пильнували, ані за Божою волею не чинили, – Він страшно й швидко нападе на вас, бо суд на вельмож суворий буде. Малим прощають з милосердя, а сильних – сильно покарають. Бо Владика всіх ні перед ким не відступає. Він не вважає на великість, бо створив великого і малого, і однаково піклується усіма, – та могутніх чекає суворе слідство. До вас, отже, володарі, слова мої, щоб ви навчились мудрості та не провалились; бо ті, хто свято зберігає святощі, освятяться, і ті, хто їх навчився, знайдуть оборону. Тож прагніть моїх слів, любіть їх, і вони повчать вас. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 82, 3-4. 6-7

Повстань, о Боже, щоб судити землю.
Судіть сироту і бідного, *
оправдуйте пригніченого і вбогого.
Визвольте пригнобленого і нужденного, – *
з руки грішників порятуйте.

Повстань, о Боже, щоб судити землю.

Я сказав: «Ви – боги, *
і всі ви – сини Всевиш­нього.
Однак ви помрете, як люди, *
і впадете, як будь-хто з можновладців».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Пор. 1 Сол 5, 18

Алілуя, алілуя, алілуя.
За все приносьте подяку,
бо це Божа воля щодо вас у Христі Ісусі.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 17, 11-19

† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу сталося, як ішов Ісус до Єру­са­лима, то проходив через Самарію і Га­лілею. І як входив Він до одного села, зустріли Його десять прокажених мужів, які стали здалека. Вони піднесли голос, гукаючи: «Ісусе, Наставнику, помилуй нас!» Побачивши їх, Він сказав: «Пі­діть і покажіться священикам». І сталося так, що коли вони йшли, – очистилися. Один з них, побачивши, що ви­дужав, повернувся, прославляючи Бога гучним голосом, упав обличчям до ніг Його, дякуючи Йому; це був самарянин. У відповідь Ісус сказав: «Хіба не десять очистилося? А де ж де-­в’ять? Не здогадалися повернутися, щоб віддати славу Богові, а тільки цей чужинець?» І сказав Він йому: «Підведися і йди; твоя віра тебе спасла». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Христос, не зважаючи на людську невдячність, не переставав чинити добро; вірмо, що Він вислухає наші смиренні молитви:

1. Молімося за Святішого Отця, наступника святого апостола Петра, щоб Господь підтримував його своєю потужною десницею і допомагав керувати Христовою Церквою.
2. Молімося за керівників держав і народів, щоб вони повсякчас керувалися голосом сумління та дбали про благо своїх країн.
3. Молімося за тих, хто зрікся Бога або приховує свою віру, щоб вони відважно визнали Христа.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб вони відчували опіку з боку своїх ближніх, а Господь дарував їм розраду і свою допомогу.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас, щоб ми проголошували нашу віру праведним життям, любов’ю до ближнього та щирою побожністю.

Господи Ісусе Христе, Ти допомагав хворим, витирав сльози тим, які плакали, вислухай наші молитви та влий у наші серця щирість і вдячність, щоб, чинячи добро людям на землі, ми осягнули Твою нагороду в небі. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, поглянь милостиво на принесені дари † і вчини, щоб ми, звершуючи тайну страстей Твого Сина, * осягнули її спасенний плід. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ЗВИЧАЙНА

Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сім створінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господь царює наді мною і нічого мені не бракуватиме. * На буйних пасовиськах Він дає мені лежати; * веде мене на тихі води. (Пор. Пс 23 (22), 1-2)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Поживлені святим даром, складаємо Тобі подяку, Господи, † і благаємо Твою милість, щоб вилиттям Твого Духа благодать щи- рості перебувала в тих, * кого наповнила небесна сила. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:12 Субота 0 160 Літургія на кожен день, 9 грудня, неділя (фіол) ІІ Неділя Адвенту
День молитви у намірах тих, хто підтримує Церкву на Сході
Готуйте путь Господню! Таке заохочення в другу Неділю Адвенту нам подає Церква устами пророка Ісаї. Кличе він до кожного з нас, щоб Ісус не йшов крутими стежками до нашого серця, не спотикався за каміння та гріховне сміття. Вчинімо все, щоб дорога для Ісуса до мого серця була короткою та прибраною від гріха. Щоб ми побачили спасіння Господнє.