Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами ділиться думками про екуменічну цінність подорожі Папи Франциска на Кіпр і до Греції.
Про це пише Vatican News.Візит Папи Франциска на Кіпр і до Греції стане важливим етапом на дорозі зміцнення стосунків між католицькою та православними Церквами. В цьому переконаний кардинал Курт Кох, який очолює Папську Раду сприяння єдності між християнами. Він зазначив, що Папа знову їде до країни, де більшість становлять православні, і це є «дуже позитивним знаком для поглиблення та зміцнення діалогу та взаємин».
Діалог на багатосторонньому рівні
Відповідаючи на запитання про актуальний стан діалогу, кардинал Курт Кох наголосив на необхідності розрізняти між діалогом любові та діалогом істини. «Перший означає поглибити дружні стосунки між Церквами, а діалог істини – це богословський діалог з метою здолати перешкоди, успадковані з минулого. Православні Церкви вирішили започаткувати цей діалог не на двосторонньому рівні з різними православними Церквами, але на багатосторонньому. Тому ми маємо змішану міжнародну комісію, до якої входять представники 14 різних автокефальних православних Церков, і з ними ми ведемо діалог. Подорож Святішого Отця буде великим кроком у поглибленні саме діалогу любові», – сказав очільник ватиканського екуменічного відомства.
Спільне долання викликів
Голова Папської Ради сприяння єдності між християнами також вказав на бажання Святішого Отця звернути увагу на становище мігрантів, і вчинити це саме в екуменічному ключі. На Кіпрі він візьме учать у екуменічній молитві з мігрантами, а в Греції знову відвідає Лесбос, «щоби подати чіткий сигнал про те, що допомога мігрантам і біженцям – це великий екуменічний виклик, який вимагає також спільних зусиль».