Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Дослідити подвиг людяності у час тоталітаризму
15:30 П'ятниця 0 121
3-12-2021, 15:30

Дослідити подвиг людяності у час тоталітаризму

Ректор Люблінського католицького університету оголосив про створення Центру досліджень порятунку поляками та євреями жертв тоталітаризму.
Найближчими тижнями в Люблінському католицькому університеті буде створено Центр досліджень порятунку поляками євреїв і євреями поляків, в часи Другої світової війни та комунізму. Про це повідомив ректор Люблінського католицького університету імені Йоана Павла ІІ, о. проф. Мирослав Калиновський.

Ректор Люблінського католицького університету наголосив, що Центр буде самостійним дослідницьким підрозділом, що діятиме в структурі університету. Він додав, що зараз проводяться консультації з різними середовищами та готуються плани функціонування на найближчі роки.

«Уже є публікації про взаємодопомогу між поляками та євреями за часів тоталітарних систем, але потрібен комплексний підхід до цього питання, наукова методологія та глибокі дослідження. Це фундаментальні питання в історії обох народів у ХХ столітті. Наш університет
буде займатися цими питаннями, також у відповідь на запити, які надходять до нас», – сказав о. проф. Калиновський.

Він наголосив, що Центр досліджень порятунку поляками євреїв і євреями поляків співпрацюватиме із зовнішніми структурами, у тому числі іноземними. Публікації будуть перекладені англійською та івритом.

«Ми хочемо, щоб результати дослідницької роботи Центру доходили також й до молоді, тому використовуватимуться нові комунікаційні технології, щоб манера спілкування відповідала сучасним тенденціям. Одним із перших проектів стане мультимедійна Енциклопедія про
поляків, що рятували євреїв і євреїв, що рятували поляків. Вона буде видана як у традиційній, так і в онлайн-версії, повідомив ректор Люблінського католицького університету.

Крім того, в Центрі буде працювати науково-програмна рада, до якої будуть запрошені представники єврейської громади. О. проф. Калиновський зазначив, що ініціативу Люблінського католицького університету підтримує голова Комітету з діалогу з Юдаїзмом
Конференції Єпископату Польщі, єпископ Рафал Марковський.

Фото: KUL
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.