Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 20 листопада, понеділок
16:49 Неділя 0 1 513
19-11-2017, 16:49
Молитви 1 513 0

Літургія на кожний день. 20 листопада, понеділок

(зел) Понеділок ХХХІІІ звичайного тижня

Сліпий жебрак з-під Єрихона не міг сподіватися на те, що упродовж наступних століть і тисячоліть він стане для незліченного числа християн найкращим учителем молитви… Його багатократне, гаряче, сповнене довіри волання підхопили ті, хто хоче  тривати в неустанній молитві серця. Господь одразу сповнив прохання жебрака. Ісусе, Сину Давидів, помилуй мене!

АНТИФОН НА ВХІД

Господь каже: * “Слово Господнє, – задум щастя, а не лиха. * І коли ви візвете до Мене, Я вислухаю вас * і позбираю вас з-помі ж усі х народів і з усі х околиць, куди вас був повиганяв”.

КОЛЕКТА

Господи, наш Боже, вчини, † щоб ми завжди знаходили радість у вірному служінні Тобі, Творцеві усякого блага, * бо  тільки у цьому ми можемо знайти нескінченне й повне щастя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 1 Мак 1, 10-15. 41-43. 54-57. 62-64


Читання з Першої книги Макавеїв

Тими днями вийшов грішний нащадок – Антіох Епіфан, син царя Антіоха, що був заручником у Римі, і став царем у сто тридцять сьомому році грецького панування. Того часу з’явилися в Ізраїлі нечестиві люди, що звели багатьох інших, казавши: «Ходімо та зробімо союз з народами, які навколо нас, бо з того часу, як ми відокремились від них, упало на нас багато злиднів». Сподобалось їм це слово, і визначили деяких з народів, і ті пішли до царя, і він дав їм повну владу прийняти поганські звичаї. От і збудували вони в Єрусалимі гімназію за поганським звичаєм, привернули собі необрізання, відпали від святого союзу, збраталися з язичниками та запродались їм, щоб зло творити. Тоді цар написав до всього царства, щоб усі стали одним народом та щоб кожен покинув свій закон, і щоб усі народи прийняли царський приказ. Багато ізраїльтян охоче прийняли його віру, стали жертвувати бовванам і оскверняти суботи. П’ятнадцятого дня місяця Каслев, сто сорок п’ятого року, цар Антіох звелів спорудити на жертовнику мерзоту запустіння, і по містах Юди навкруги споруджувалися вівтарі. При дверях домів та по майданах палилося кадило. Книги Закону, які знайдено, палили на вогні, порвавши їх спершу, а коли в кого знаходили книгу союзу або коли хто пильнував закон, то такого, згідно з царським наказом, засуджували на смерть. Однак, багато ізраїльтян не впали духом і постановили твердо не їсти нічого нечистого. Вони були готові й умерти, аби лиш не осквернитися стравами та не опоганити святого союзу, і справді вмирали. Вельми великий гнів завис над Ізраїлем. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 119, 53 і 61. 134 і 150. 155 і 158

Твої веління берегтиму, Боже.

Обурення охопило мене через нечестивих, *
які відступили від Твого закону.
Мене опутали сіті грішників, *
та я не забув Твого закону.

Твої веління берегтиму, Боже.

Твої веління берегтиму, Боже.
Визволи мене від гніту людини, *
і Твоїх заповідей я буду триматись.
Наблизилися до мене ті, які зло люблять, *
а від Твого закону вони віддалились.

Твої веління берегтиму, Боже.

Далеке від грішників спасіння, *
бо вони Твоїх настанов не шукають.
Дивлюся я на підступних і мені огидно, *
адже вони не дотримуються Твого слова.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 8, 12б

Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – Світло для світу! – Господь говорить.
Хто пі­де за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 18, 35-43


† Читання святого Євангелія від Луки
Сталося, коли Ісус наближав­ся до Єрихона, якийсь слі­пий сидів при дорозі й жебрав. Почувши юрбу, яка проходила, він запитав, що це таке. Йому відказали, що проходить Ісус Назарянин. І він закричав, гукаючи: «Ісусе, сину Давидів, помилуй мене!» А ті, які йшли попереду, погро­жували йому, щоби замовк, та він ще дужче кричав: «Сину Давидів, поми­луй мене!» Спинившись, Ісус наказав привести його до себе. Коли він набли­зився, запитав його: «Що ти хочеш, щоб Я для тебе зро­бив?» Він же сказав: «Господи, щоб я знову бачив». Ісус сказав йому: «Прозрій! Твоя віра спасла тебе». І він враз почав бачити і пішов за Ним, прославляючи Бога. А весь на­род, побачивши це, віддав хвалу Богові.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Господа Христа, який, живучи на землі, у милосерді своєму похилявся над кожною слабкістю і людською неміччю, смиренно просімо вислухати наші молитви і прийти нам на допомогу:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб його апостольські подорожі зміцнювали віру і наближали час з’єднання християн.


2. Молімося за священиків, монахів та монахинь, щоб вони, йдучи за Христом, зміцнювали віру людей.
3. Молімося за хворих і стражденних, щоб їх оточувала опіка та щирість, які так їм потрібні.
4. Молімося за сліпих, щоб вони знаходили розраду в молитві та святих таїнствах.
5. Молімося за померлих, які під час земного життя приймали Христа у євхаристійній трапезі, щоб Він прийняв їх до своєї трапези на небесах.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми не покладалися на власні сили і завжди шукали поради й допомоги у Христа.

Боже, світло наших очей, вислухай наші молитви, освітлюй шляхи нашого життя і веди нас вірною дорогою євангельської любові до ближнього. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, вчини, щоб дари, які  ми приносимо перед лик Твоє ї величі, обдарували нас благодаттю ревного служі ння

ПРЕФАЦІЯ


Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. В Ньому Ти схотів усе відновити, * щоб у Його повноті ми змогли взяти участь. * Він, будучи істинним Богом, * принизив себе самого * і кров'ю, пролитою на хресті, приніс мир усьому світу. * Тому Він вознісся над ^сім створінням * і став Подателем вічного спасіння для всіх Йому угодних. Тому з Ангелами й Архангелами, * Престолами і Господствами та з усім воїнством небесним * співаємо гімн Твоєї слави, безустанно взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ


Мені благо – близько Бога бути * і покладати моє прибіжище в Господі Бозі.  (Пс 73 (72), 28)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти наситив нас дарами святих тайн, † смиренно благаємо Тебе, щоб таїнство, яке Твій Син наказав нам звершувати на свій спомин, * спричинилося до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.