Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зустріти Бога та друзів: День молоді у Хмельницькому
14:24 Понеділок 0 1 220
14-08-2017, 14:24

Зустріти Бога та друзів: День молоді у Хмельницькому

18–20 серпня 2017 року в м. Хмельницький (Кам'янець-Подільська дієцезія) відбудеться XVII Дієцезіальний день молоді. Про цю подію КМЦ розпитав одну з організаторів зустрічі, сестру Едіту Марію Улман SSpS.
– Сестро, які ваші враження від підготовки до Дня молоді у Хмельницькому?
Це вже сімнадцята така подія – але для мене ця справа нова. Минулорічна зустріч у Хмельницькому для мене особисто була першою, я щойно приїхала сюди, лише знайомилася з містом і з людьми. Разом з групою молоді з парафії святої Анни, що на Гречанах у Хмельницькому, ми, як і минулого року, організовуємо «Місійний дуб» - особливе місце зустрічі та спілкування під час ДДМ. Так ми долучаємось до організації заходу.
– Цього року серпень дуже насичений подібними днями в різних містах України. Ви не боїтеся, що учасників буде мало?
Згадаю щодо цього Святе Письмо, яке каже: не бійтеся! Ми й не боїмося – бо ж не йдеться про жодну конкуренцію. Тут завжди багато людей. Наприклад, минулого року до Хмельницького з'їхалося, здається, близько восьмиста учасників.
– Що передбачено у програмі зустрічі?
Я сформулювала б мету Дня молоді як святкування. Ми святкуємо. Святкуємо молодість, нашу віру, досвід – що Бог робить у моєму житті, – а також і передання віри. Святкуємо й ділимось усім тим, що Господь дарував нам у нашій вірі. Крім того, цей рік особливий – згадуємо сторіччя Фатімських об'явлень Пресвятої Богородиці. Тому тема зустрічі – «Велике бо вчинив мені Всемогутній» (Лк 1, 49). Також, як і на будь-якій іншій зустрічі молоді, молоді люди зможуть емоційно «підзарядитися» й духовно надихнутися на весь наступний рік.
Ми сподіваємося, що ці дні будуть «духовно-фестивальні». Згадую свої студентські роки – рок-фестивалі або арт-фестивалі, які тривають цілими днями. Ці заходи призначені для культурного збагачення, розширення кола знайомств тощо. А зустріч, яку ми організовуємо, має особливий характер. Центром Днів молоді у Хмельницькому є зустріч з Господом, зокрема це Літургія. Це запрошення до особистого спілкування з Господом, запрошення до навернення, до особистої зустрічі з Богом. А все інше буде лише обрамленням.
З іншого боку ДДМ – це місце зустрічі людини з людиною, бо ж саме через людину проявляє Себе Бог. І це важливо, адже часто спочатку відбувається зустріч із іншою особою, а вже згодом, завдяки цьому – й особиста зустріч із Богом. Уже потім виникає прагнення долучитися до Таїнств, тобто до повної єдності з Господом.
Отож, організатори хочуть показати учасникам оці дві дороги й допомогти поділитися своїм різноманітним досвідом щодо торування цих шляхів.
Поле для такого обміну досвідом – величезне. Наприклад, є люди, які можуть іти цими дорогами одночасно. От я пішла в монастир і стала черницею, і мене часто питають, чи це я від людей сховалися. Але ж це не так, а скоріше навпаки! Коли ти входиш у єдність із Богом, то згодом Він посилає тебе до людей. Ховайся ти, не ховайся – якщо Бог цього хоче, ти йдеш до людей і передаєш їм свій досвід. Це, до речі, така собі «перевірка»: справжнє духовне життя ніколи не призводить до втечі, до самоти, до «безлюдності». І цим досвідом ми маємо ділитися, зокрема й під час Днів молоді.
– Молодь – це доволі широке поняття: тут і підлітки, і юнацтво, і студентство, і молоді сім'ї тощо. Кого саме ви чекаєте на цій зустрічі?
Це дієцезіальний День молоді – тому насамперед очікуємо на молодих людей з Кам'янець-Подільської дієцезії. Та це не означає, що іншим тут не раді. Розраховуємо здебільшого на молодих людей від 15 років і старших, – верхня межа не лімітована, бо кожен по-різному може почуватися молодим.
До речі, ви наштовхнули мене на непогану ідею: треба було б якийсь схожий захід влаштувати і для «дорослої» молоді, щось на кшталт духовного арт-фестивалю.
Бо, в принципі, те саме відбувається й у щоденному парафіяльному житті. Наприклад, група молоді, якою я опікуюся у парафії – це люди віком 15-20 років. Тих, хто одружується, огортає вже душпастирство родин, вони зустрічаються в родинних колах тощо. Але ж є й ті «дорослі» молоді люди, які ще не мають родин, залишаються вільні – і не завжди вони належать до певної спільноти. Це вже більший виклик для парафіяльної роботи. Адже Церква – для всіх, а не лише для певних вікових категорій.
– Дуже дякую за розмову.
Розмовляв Роман Желєзний
Фото credo.pro
На фото: ДДМ 2016 у Хмельницькому, «Місійний дуб» - місце зустрічі та спілкування, гра «Хто хоче біти місіонером?»

По темі:
Запрошуємо на XVII Дієцезіяльний День Молоді у Хмельницький
Створено логотип ДДМ у Хмельницькому
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.