Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 28 липня, п`ятниця

Літургійні читання на 28 липня, п`ятниця

СВ. ВОЛОДИМИРА (біл) Обов'язковий спомин

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Вих 20,1-17


Читання з Книги Вихід


Тими днями Бог промовив усі ці слова, кажучи: «Я - Господь, Бог твій, що вивів тебе із землі Єгипетської, з дому неволі. Нехай не буде в тебе інших богів, крім Мене. Не робитимеш собі ніяко­го тесаного кумира, ані подобини того, що вгорі, на небі, ні того, що внизу, на землі, ні того, що попід землею, в водах. Не падати­меш перед ними ниць і не служитимеш їм, бо Я - Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що караю беззаконня батьків на дітях до третього й четвертого покоління тих, які ненавидять Мене, і тво­рю милосердя до тисячного покоління тим, які люблять Мене і бережуть заповіді Мої. Не прикликатимеш Імені Господа, Бога твого, марно, бо не пустить Господь безкарно того, хто прикли кає Його Ім'я марно. Пам'ятай на суботній день, щоб святити його. Шість днів працюватимеш і робитимеш всяке діло твоє. День же сьомий - відпочинок на честь Господа, Бога твого; не робитимеш ніякого діла сам, ані син твій, ані дочка твоя, ані раб твій, ані рабиня твоя; худоба твоя, ані чужинець, який перебуває в твоєму дворі. Бо шість днів творив Господь небо і землю й море, і все, що в них, а сьомого дня відпочив; тим і благословив Господь сьомий день і освятив його. Шануй твого батька і матір твою, щоб довголітній був ти на землі, яку Господь, Бог твій, дасть тобі. Не вбиватимеш. Не чинитимеш перелюбу. Не крастимеш. Не свідкуватимеш неправдиво на ближнього твого. Не жадатимеш дому ближнього свого; не жадатимеш жінки ближнього свого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані його осла, ані чого-небудь, що належало б ближньому твоєму». Слово Боже.


 


Респонсорійний Псалом     Пс 19, 8.9.10. 11


Лише у Тебе - слово життєдайне.


Господній закон бездоганний, - *


він підкріпляє душу. Господнє свідчення вірне, - *


воно робить мудрими простодушних.


 


Господні постанови праведні, - *


вони звеселяють серце.


Господня заповідь чиста, - *


очам дає вона світло.


 


Господній страх чистий - *


він перебуває навіки.


Господні присуди незмінні, *


всі вони справедливі.


 


їх бажають більше від золота - *


від безлічі каменів дорогоцінних,


вони за мед солодші, *


що з вощини стікає.


 


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    Пор. Лк 8, 15


Алілуя, алілуя, алілуя


Блаженні ті, хто, почувши Слово щирим і добрим серцем,


бережуть і приносять плід у терпінні.


 


ЄВАНГЕЛІЄ Mт 13, 18-23


Читання святого Євангелія від Матея


Того часу Ісус сказав своїм учням: «Отже, послухайте притчу про сіяча. До кожного, хто слухає слово Царства, та не розуміє, прихо­дить лукавий і викрадає посіяне в його серці; це те, що посіяне при дорозі. А посіяне на кам'янистому - це той, хто слухає слово і відра­зу з радістю його приймає, але, не маючи в собі кореня, він є не­постійний, і коли настають труднощі або переслідування за слово, він відразу спокутується. Посіяне в тернях - це той, хто слухає сло­во, але клопоти віку та омана багатства заглушають те слово, і воно залишається без плоду. А посіяне в добру землю - це той, хто слухає слово і розуміє, тому приносить плід - один родить у сто разів, інший - у шістдесят, а ще інший - у тридцять». Слово Господнє.



 

Літургія на кожен день, 30 вересня, понеділок На слова Йоана: “Нас­тавнику, бачили ми одного, хто Тво­їм Ім’ям виганяв бісів, а ми за­бо­ро­няли йому, бо він не ходить з нами” (Лк 9,49) – Ісус відповідає: “Не забо­роняй­те, бо хто не проти вас, той за вас” (Лк 9,50). Суттєвим є чинення добра, допомога людям в ім’я Ісуса.
Св. ЄРОНІМА, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Єронім народився в Далматії близько 340 року. Батьки послали його на навчання до Рима. Там його охрестив Папа Ліберій. Здійснив подорож до Галії, після чого поїхав до Сирії, де провадив пустельницьке життя, вивчаючи Святе Письмо та східні мови. В Антіохії прийняв рукоположення у пресвітери. У 382-384 роках був секретарем і радником Папи Дамазія. У 385 році Єронім виїхав до Вифлеєма і залишився там до смерті. Під його опікою у Вифлеємі створено 4 монастирі. Святий Єронім здійснив переклад Святого Письма на латину, який став еталонним для всієї Західної Церкви. Написав коментарі до багатьох книг Святого Письма, а також боровся з наявними в той час єресями. Помер у 420 році. Він є одним з чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 26 вересня, четвер (зел) Четвер ХХV звичайного тижня
Ірод не знав, ким був Ісус, але особа Ісуса зацікавила Його. Він чув про чуда, які чинив Ісус, і хотів побачити Його. Але не для того, щоб послухати Його науку. Тільки з чистої цікавості шукав Бога. Поставмо сьогодні собі питання: якого Бога я шукаю? Яку роль Ісус відіграє в моєму житті? Коли до Ірода привели Ісуса, зв’язаного ланцюгами, Ірод розчарувався. І сьогодні багато людей розчаровуються в Ісусі. Чому? А тому, що наука Ісуса багатьом невигідна.
Або (черв) довільний спомин свв. КОСЬМИ і ДАМ’ЯНА, мучеників
Святі Косьма і Дам’ян, за переказами, були лікарями, які безкорисливо лікували бідних. Загинули мученицькою смертю у ІІІ столітті в Кирі. На їхніх могилах відбувалися численні зцілення, тому їхній культ швидко охопив християнський Схід і досяг Заходу. Вони є покровителями лікарів і аптекарів.
Спільні Меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)