Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшов до вічності Кардинал Вільям Джозеф Левада, Префект-емерит Конгрегації Доктрини Віри
14:00 П'ятниця 0 814
27-09-2019, 14:00

Відійшов до вічності Кардинал Вільям Джозеф Левада, Префект-емерит Конгрегації Доктрини Віри

З 25 на 26 вересня 2019 року відійшов по вічну нагороду Кардинал Вільям Джозеф Левада, вислужений Префект Конгрегації Доктрини Віри, Президент-емерит Папської Біблійної Комісії, Папської Богословської Комісії та Папської Комісії "Ecclesia Dei".
Про це повідомляють Новини Ватикану.

27 вересня 2019 року у Ватикані повідомлено сумну новину про те, що з 25 на 26 вересня відійшов до вічності близький співробітник кількох понтифіків, кардинал Вільям Джозеф Левада, вислужений Префект Конгрегації Доктрини Віри, Президент-емерит Папської Біблійної Комісії, Папської Богословської Комісії та Папської Комісії. З його смертю Колегія Кардиналів сьогодні налічує 212 кардиналів, серед яких 118 кардиналів-виборців, тобто тих, які мають право голосу під час вибору Папи на конклаві, та 94 кардинали, які з причини віку такого голосу не мають.

Біографія кардинала

Кардинал Левада народився 15 червня 1936 року у Лонґ-Біч, що в штаті Каліфорнія у Сполучених Штатах Америки. Після закінчення школи, вступив до вищої семінарії Архідієцезії Лос-Анджелесу. У 1958 році, будучи ще семінаристом, його був направлений у Риму на студії з догматичного богослов’я у Папському Григоріанському Університеті. Під час навчання у Вічному Місті він мешкав у Північно-Американській Колегії, що неподалік Ватикану.

20 грудня 1961 року отримав свячення в Папській базиліці Святого Петра у Ватикані, після чого протягом 5-ти років виконував парафіяльні служіння в Лос-Анджелесі, був першим Директором постійної формації духовенства в Архідієцезії та викладав богослов’я у семінарійній школі богослов’я святого Йоана.

В 1976 році його покликали на служіння при Апостольській Столиці, а саме – до Конгрегації Доктрини Віри. В той же час викладав богослов’я у Папському Григоріянському Університеті. В 1982 році його призначено виконавчим директором Єпископської Конференції Каліфорнії.

25 березня 1983 року святий Йоан Павло ІІ призначив його єпископом-помічником Архідієцезії Лос-Анджелесу. Єпископські свячення отримав 12 травня того ж року. 1 липня 1986 року був номінований Архієпископом Портланду, штат Орегон, де успішно виконував своє єпископське служіння протягом 9-ти років, аж до 17 серпня 1995 року, коли отримав призначення Архиєпископа-коадютора Сан-Франциско. А 27 грудня того ж року він зайняв Архієпископський престол, ставши 7-им Архієпископом Сан-Франциско.

Від 1985 до 1993 року він був єдиним американським єпископом у редакційній комісії Катехизму Католицької Церкви. Він був автором Глосарію (словника) до другого видання Катехизму англійською мовою.

У 2000 році архієпископ Левада був призначений єпископом спів-президентом англікансько-католицького діалогу Сполучених Штатів Америки. А у листопаді Папа номінував його членом Конгрегації Доктрини Віри. 13 травня 2005 року Папа Бенедикт XVI призначив архієпископа Леваду своїм наступником у Конгрегації Доктрини Віри, тобто – Префектом. 24 березня 2006 року Папа Бенедикт XVI підняв його кардинальської гідності.

Кардинал Левада також очолював Папську Біблійну Комісію та Папську Міжнародну Богословську Комісію, а 8 липня 2009 року став теж і Президентом Папської Комісії "Ecclesia Dei". 2 липня 2012 року завершив своє служіння на цих постах задля віку. У березні 2013 року був кардиналом-виборцем під час конклаву, на якому обрано Папу Франциска.
Новини з Ватикану 13:00 П'ятниця 0 83 «Оглядач вулиці»: ініціатива «L'Osservatore Romano», щоб дати голос невидимим Спеціальний проект Дикастерії в справах комунікацій, у здійсненні якого представники світу культури й журналістики співпрацюватимуть із бідними, виходитиме у світ щомісяця в першу неділю.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.