Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до федерації хокею: Спорт – це особливий канал сприяння мирові
14:12 Субота 0 752
28-09-2019, 14:12

Папа до федерації хокею: Спорт – це особливий канал сприяння мирові

Думками про роль спорту в сприянні цілісному розвиткові людини та зростанні в чеснотах Святіший Отець поділився із представниками Міжнародної Федерації Хокею з шайбою.
Про це повідомляють Новини Ватикану.

«Спорт – це дійсно особливий канал сприяння мирові та єдності. Спортивні заходи – це місця зустрічі, в яких збираються разом люди, що походять з різних контекстів», – сказав Папа Франциск, приймаючи в п’ятницю, 27 вересня 2019 року, делегацію Міжнародної Федерації Хокею з шайбою. За його словами, хокей є чудовим прикладом того, як спорт виражає сенс перебування разом, адже «командна гра, в якій кожен гравець відіграє важливу роль». А на чемпіонатах світу завжди можна побачити «радість людей, що походять з різних країн», яка випливає з нагоди зібратися разом задля досвіду краси спорту.

Проявити найкращі якості

За словами Глави Католицької Церкви, важливо також пам’ятати про роль спорту в «зростанні та цілісному розвиткові». Саме тому Церква цінує спорт як «сферу людської діяльності, в якій можна розвивати чесноти поміркованості, покори, сміливості та терпеливості». В цьому контексті Святіший Отець назвав «підбадьорливим» той факт, що очільники федерації ставлять перед собою завдання «не лише впорядковувати напрямні та правила спорту», але також «дбати про те, щоб він був інклюзивним і доступним на світовому рівні».

«Хокей вимагає особливих вмінь та витривалості. Гравці повинні опанували ковзанярську техніку та втримувати рівновагу на льоду, як також пильнувати шайбу та підводитися після падінь. Такий вид спорту вимагає багатогодинних тренувань. Тож підтримуючи розвиток цього спорту в світі, ви спонукаєте молодь і старших, чоловіків і жінок, проявляти свої найкращі сторони та розвивати дружні стосунки на майданчику й поза ним», – підкреслив Святіший Отець.

Рада з етики

Окрему згадку Папа присвятив тому фактові, що затверджені в травні оновлені статути федерації передбачають створення такого органу, яке Рада з етики. За його словами, сучасна ментальність, іноді, може затягнути спортивну діяльність на «помилкові шляхи». Водночас, слід пам’ятати, що правила «існують саме для того, аби служити окресленим цілям і запобігти потраплянню в хаос».

«Спортсмени дотримуються fair play не лише тоді, коли формально виконують правила, але й тоді, коли справедливо й з пошаною ставляться до суперників, таким чином щоб усі учасники змагань могли мирно брати участь в грі», – сказав Святіший Отець, побажавши Федерації бути витривалими в місії, що полягає в дбання про те, щоби цей спорт був інклюзивним і гарантував його учасникам здорову спільнотну атмосферу.
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 75 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.