Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Без вас Церква почувається неповноцінною», – Апостольський Нунцій до католиків Донеччини та Луганщини
12:54 Вівторок 0 608
13-06-2017, 12:54

«Без вас Церква почувається неповноцінною», – Апостольський Нунцій до католиків Донеччини та Луганщини

З 9 до 11 червня тривав пастирський візит Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті та єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії Яна Собіло в католицькі парафії Донецька та ЛуганськаУже традиційно представник Святого Престолу в Україні на великі релігійні свята відвідує католиків обох обрядів на територіях Донецької та Луганської областей, непідконтрольних українському уряду.
10 червня архієпископ Клаудіо Ґуджеротті очолив Літургію в Донецькій римсько-католицькій парафії святого Йосипа. Згодом він відвідав і греко-католицьку парафію міста.
Апостольський Нунцій передав усім всім католикам Донеччини, які зібралися на Євхаристію, вітання, солідарність, теплі обійми й апостольське благословення Святого Отця Франциска.
Того самого дня єпископ Ян Собіло, Голова технічного комітету акції «Папа для України», та нунцій відвідали донецьку лікарню, де поспілкувалися з персоналом і подивилися, в яких умовах перебувають хворі, зокрема діти.11 червня делегати взяли участь у Літургії з нагоди Свята Пресвятої Трійці у римсько-католицькій парафії Луганська.
«Ми приїхали до вас молитися. Оскільки ви не можете приїхати до мене, то я їду до вас. Папа Франциск просив мене приїхати й обійняти вас, привезти його благословення і сказати, які ви важливі для нас і всієї Церкви. Адже та частина Церкви, яка страждає, отримує дуже велику увагу від самого Бога, – звернувся Апостольський Нунцій до вірних під час проповіді. – Ми знаємо про ваше страждання, ваше велике бажання миру й нормального життя. Знаємо, як сильно ви прагнете, щоб місцеві мешканці не були змушені виїжджати, мали нормальні зарплатні та пенсії. Шкода, що ми можемо зробити так мало для вас».Цей день став подвійним святом для луганської парафії та її дітей: Папський представник уділив Таїнство Хрещення Лінді Цецилії та Перше Причастя Анастасії.
«Емоцій море! Нунцій сказав, що приїхав молитися з нами, аби ми відчули, що нас не покинули, що ми не самі. З нами й за нас моляться мільйони католиків у всьому світі. Його послав до нас Папа, щоб передати, що ми всі важливі для нього», – не приховуючи зворушення, ділиться Ольга, парафіянка з Луганська.
«Для нас це шок! Неймовірні радісні переживання, що ми можемо знову побачити Апостольського Нунція. Це величезна подія й підтримка. Коли здавалося, що весь світ про нас забув, ми знову отримали нагадування, що Бог не забуває, Вселенська Церква молиться і підтримує через Святого Отця Франциска та його Посла», – розповідають католики Луганщини.Після Літургій у Донецьку та Луганську були також зустрічі з вірними, які щиро й відверто говорили про ситуацію в сім'ях, у містах, де мешкають, та про всі проблеми, пов'язані з повсякденним життям на непідконтрольній території.
Сьогодні, як розповів єпископ Собіло, у Луганській і Донецькій парафіях є люди різного віку: багато старших, які нікуди не можуть виїхати, трохи дітей, трохи молоді. Вони гуртуються навколо парафії, їх тримає молитва, спільнота; Свята Літургія для них – це те, що не дозволяє впадати у відчай.
«Цей візит, окрім іншого, також підтримав на дусі священиків, які не залишають пастви та, попри складні умови, далі ведуть пастирське служіння, – розповідає владика Ян Собіло. – Греко-католицькі та римсько-католицькі священики дружать, допомагають один одному, труднощі навчили їх триматися вкупі. Серед усіх випробувань вони працюють разом, як дві легені однієї Церкви, тому їм ще вдається дихати».
За словами єпископа, у людей є величезне бажання миру і єдине питання: коли це все закінчиться?
«Коли ми в'їжджали до Донецька, пішов сильний дощ, так само було на в'їзді до Луганська. Це такий видимий знак благодаті, яку через служіння архієпископа Клаудіо Ґуджеротті Пресвята Трійця вилила в ці святкові дні на змучених війною людей. Я знову мав можливість побачити сльози щастя на очах людей, яких благословив Апостольський Нунцій, та почув їхнє запрошення якнайскоріше повернутися знову. Люди ревно моляться про закінчення війни, тому наше завдання – усіх християн, незалежно від конфесії – об'єднуватися в молитві. А до всієї України знову маю велике прохання: не забувати про своїх синів та дочок із тої частини України, яка переживає дуже складні часи».

Джерело: 
Папа для України
По темі:
Заява єпископа-помічнніка Яна Собіло про війну: "Всі єпископи РКЦ цілим серцем віддані справі України"
ХСП, в рамках Акції «Папа для України», розпочала встановлення ігрового майданчика в Кремінській школі для особливих дітей
«Це найбільша гуманітарна допомога, яку Католицька Церква зробила за всю свою історію», – Апостольський Нунцій в Україні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Історія Церкви / Ватиканська аналітика 11:35 Понеділок 0 1 272 Цей день в історії Католицької Церкви: Папа Павло VI видав енцикліку «Populorum Progressio» 1967 року папа Павло VI, звернувши увагу на дедалі більше зростання бідності та розшарування за рівнем доходів у тогочасному світі, видав енцикліку, присвячену важливій проблемі – інтегрованому людському розвитку. Він вважав, що лише міцні теологічні фундаменти зможуть забезпечити адекватний погляд на боротьбу з несправедливістю та за справжні людські цінності.