Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відновлення Апостольських подорожей Папи
10:01 Вівторок 0 219
8-12-2020, 10:01

Відновлення Апостольських подорожей Папи

Про чергову, після понад річної перерви, Апостольську подорож, що відбудеться до Іраку, оголосив Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні.
Про це пише Vatican News.

Нещодавно, а саме наприкінці листопада, припадала перша річниця Апостольської подорожі Папи Франциска до Таїланду та Японії, що через пандемію стала останньою на даний час його подорожжю. Саме тепер оголошено про те, що після п’ятнадцятимісячної перерви, Наступник святого Петра планує здійснити наступний візит.

У понеділок, 7 грудня 2020 року Директор Ватиканського прес-центру Маттео Бруні повідомив: «Приймаючи запрошення Іракської Республіки та місцевої католицької Церкви, Папа Франциск здійснить від 5 по 8 березня 2021 року Апостольську подорож до цієї країни, відвідуючи Багдад, долину Ур, пов’язану зі згадкою про Авраама, міста Ербіль, Мосул і Карадош в долині Ніневії». Речник Апостольської Столиці зазначає, що програма буде оприлюднена у відповідний час та рахуватиметься з розвитком ситуації в охороні здоров’я.

Подорож є конкретним жестом близькості до всього населення країни, виснаженого війнами і збройними конфліктами, на півночі якої ще кілька років тому був осередок так званої «ісламської держави». Про своє бажання та намір відвідати Ірак Папа виразно заявив, зустрічаючись у червні 2019 року з представниками організацій, які допомагають східним Церквам, зазначаючи, що хотів би здійснити такий візит 2020 року, щоби заохотити місцевий люд «дивитися у майбутнє в перспективі мирної та спільної участі в будуванні спільного блага всіх складових суспільства, також і релігійних». Конкретизація планів здавалася очевиднішою під час візиту 25 січня 2020 року до Ватикану Президента Ірану Бархама Саліха.

В Іраку до 2003 року, тобто, до початку конфлікту, що призвів до повалення Саддама Хуссейна, кількість християн становила приблизно 1-1,4 мільйони. Жахіття війни та окупація долини Ніневії між 2014 та 2017 роками так званою ІДІЛ скоротила цю кількість до 300-400 тисяч. Країна змагається з економічної кризою та змушена рахуватися із наявністю 1,7 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Ситуацію загострила пандемія Covid-19.

Папа Франциск здійснить мрію свого попередника святого Йоана Павла ІІ. Візит в Ур Халдейський мав бути першим етапом його ювілейного паломництва з нагоди Ювілею Двотисячоріччя та був запланований на 1-3 грудня 1999 року. Але після кількох місяців переговорів Саддам Хусейн вирішив відкласти його. Якщо нічого не зміниться, то для Папи Франциска це буде 33-тя Апостольська подорож, а Ірак стане 52-ю країною, яку він відвідає під час свого понтифікату.
Новини з Ватикану 13:30 Неділя 0 226 Папа: Господь не дозволить, щоб останнє слово було за пітьмою У другу неділю Великого Посту Святіший Отець нагадав про те, що допомогою на дорозі віри та життя, на якій не бракує періодів пітьми, є Боже світло, яке ми, у свою чергу, покликані не затримувати для себе, але нести своїм ближнім.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.