Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск приймає у Ватикані делегації корінних народів Канади
18:01 Понеділок 0 286
28-03-2022, 18:01

Папа Франциск приймає у Ватикані делегації корінних народів Канади

Від понеділка до четверга відбуватимуться індивідуальні зустрічі з представниками інуїтів, метисів та перших народів, а в п’ятницю запланована спільна аудієнція. Зустрічі відбуваються у контексті процесу зцілення та примирення, розпочатого в Канаді, щоб дати визнання та надолуження постраждалим у так званих «резиденційних школах».
Про це пише Vatican News.

До Ватикану прибули делегації корінних народів Канади. Візит кілька разів відкладався через обмеження, пов’язані з пандемією. Йдеться про дні слухання та зустрічей з Папою Франциском, щоби разом прямувати дорогою зцілення та примирення.

Ініціатива відбувається в рамках програми, започаткованої Єпископською Конференцією Канади та Канадською Індіанською Католицькою Радою в контексті болючої історії «резиденційних шкіл» – інтернатів, створених урядом наприкінці ХІХ століття, які діяли до останніх десятиліть минулого століття, з метою асиміляції індіанських дітей. Провадити ці інтернати було доручено також і релігійним інституціям, між якими й католицьким. Діти в цих школах, загалом не фінансованих належним чином, часто зазнавали поганого ставлення та були жертвами різних зловживань.

Папа Франциск почергово зустрінеться із делегаціями інуїтів, метисів і перших народів, яких супроводжуватимуть їхні єпископи. Натомість, 1 квітня в Климентинському залі Апостольського палацу відбудеться спільна аудієнція за участі всіх делегації та представників Єпископської Конференції Канади. Крім того, на 29 березня заплановано відвідини Ватиканських музеїв.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.