Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Огляд дипломатичних стосунків Апостольського Престолу
10:01 Вівторок 0 246
11-01-2022, 10:01

Огляд дипломатичних стосунків Апостольського Престолу

Прес-служба Апостольського Престолу поширила інформацію про актуальний стан двосторонніх стосунків і про зміни, що відбулися протягом минулого року.
Про це пише Vatican News.

Станом на сьогодні 183 країни підтримують дипломатичні стосунки зі Апостольським Престолом. До них слід додати Європейський Союз і Суверенний Мальтійський Лицарський Орден. Про це йдеться у заяві, яку 10 січня 2022 року поширила прес-служба Апостольського Престолу з нагоди щорічної зустрічі Папи Франциска із дипломатичним корпусом. В повідомленні зазначається, що 87 з них мають офіси посольств з осідком у Римі. Крім того, свої осередки в Римі мають представництва при Апостольському Престолі Ліги Арабських Держав, Міжнародної організації з міграції та Високого Комісаріату ООН з питань біженців.

Ватиканська прес-служба інформує про те, що протягом 2021 року було ратифіковано Сьому додаткову угоду між Апостольським Престолом і Австрійською Республікою в рамках Конвенції про врегулювання майнових стосунків (10 лютого), формалізовано участь Святого Престолу в працях Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я в статусі спостерігача, який не є членом (31 травня) та передача ратифікаційної грамоти Глобальної конвенції UNESCO про визнання кваліфікацій вищої освіти (26 листопада).

Україна-Апостольський Престол у новітній історії

Дипломатичні стосунки Апостольського Престолу з Україною були встановлені тридцять років тому – 8 лютого 1992 року. Першим Апостольським Нунцієм в Україні став архієпископ Антоніо Франко, який був призначений 28 березня 1992 року. Його наступником від 30 травня 1999 року було призначено архієпископа Миколу Етеровіча, а від 22 квітня 2004 року Апостольським Нунцієм в Україні був архієпископ Іван Юркович, який прослужив в Україні майже сім років, до 19 лютого 2011 року. Його наступником 21 травня того ж року Папа Бенедикт ХVІ призначив архієпископа Томаса Едварда Ґалліксона, якого 5 вересня 2015 року Папа Франциск призначив Апостольським Нунцієм у Швейцарії та Князівстві Ліхтенштейну. П’ятим Нунцієм в Україні став архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, який був призначений 13 листопада 2015 року, а 4 липня 2020 року переведений до Великобританії. Тепер представником Папи та Апостольського Престолу в Києві є архієпископ Вісвалдас Кульбокас, який був призначений 15 червня 2021 р., а Вірчі Грамоти вручив 1 жовтня.

Після встановлення дипломатичних стосунків, контакти України з Ватиканом здійснювалися через Посольство України в Італії. Лише 9 вересня 1998 року за сумісництвом Послом України при Апостольському Престолу була призначена Посол України в Швейцарській Конфедерації Ніна Ковальська, яка виконувала цю місію до 19 червня 2003 року, а від 5 березня 2004 року до 14 червня 2006 р. надзвичайним і повноважним Послом України у Ватикані був Григорій Хоружий. 11 грудня 2006 р. Президент України призначив надзвичайним і повноважним Послом України у Ватикані Тетяну Іжевську, яка очолювала представництво України при Апостольському Престолі аж до 19 липня 2019 року. Кілька тижнів тому, 14 грудня 2021 року, Президент України призначив надзвичайним і повноважним Послом у Ватикані Андрія Юраша.
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 75 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.