Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Мандрівні статуї Пресвятої Діви Фатімської здійснять 14 подорожей у 2022 році
15:02 Понеділок 0 293
3-01-2022, 15:02

Мандрівні статуї Пресвятої Діви Фатімської здійснять 14 подорожей у 2022 році

Санктуарій у Фатімі сподівається відновити паломництва переносних статуй Богородиці, щоб нести людям всіх континентів своє послання миру та спасіння, супроводжуване закликом до навернення.
Про це пише Vatican News.

Португалія, США, Франція, Нікарагуа, Аргентина, Італія, Чилі, країни Кавказу, Іспанія та Колумбія, загалом, 14 подорожей. Після перерви, викликаною пандемією та зумовлених нею перенесень, санктуарій Пресвятої Богородиці, що в португальській Фатімі, повідомляє про те, що на 2022 рік заплановані різні подорожі мандрівних статуй Пресвятої Діви Марії Фатімської.

Деякі елементи програми

Зокрема, «третя» статуя перебуватиме від 30 вересня до 5 листопада в Маямі, США, з нагоди Конгресу, організованого Слугинями проколених Сердець Ісуса та Марії на тему «Не бійтеся, моє Непорочне Серце завжди буде вашим пристановищем». Місцевий архиєпископ сподівається, що обставини дозволять, аби статуя побувала в різних парафіях. В рамках приготування до СДМ2023 «п’ята» статуя перебуватиме від 1 жовтня 2022 до 31 серпня 2023 у французькій дієцезії Нантерра. Ще не визначені точні дати, але статуя, нарешті, здійснить візит до Грузії, Вірменії та Азербайджану, запланований на 2021 рік і згодом відкладений через пандемію. Не передбачено на наступний рік паломництв «першої» статуї. На сайті сактуарію уточняється, що програма може зазнати змін, беручи до уваги перебіг кризи в системі охорони здоров’я.

Ініціатива, що сягає 1945 року

Перша мандрівна статуя Фатімської Богородиці була вирізьблена за вказівками сестри Лусії, найстаршої з пастушків, яким являлась Пресвята Діва Марія 1917 р., та 13 травня 1947 року увінчана золотою короною. Сталося так, що 1945 року, незабаром після закінчення Другої світової війни, один парох у західному Берліні запропонував, щоб статуя Фатімської Матері Божої відвідала всі столиці і єпископати Європи аж до кордону з Росією. Виготовлена за вказівками сестри Лусії статуя від того часу побувала в 64 країнах світу, несучи послання миру й Божої любові. Згодом, щоб задовольнити численні прохання з усього світу, виготовлено й посвячено ще декілька копій першої мандрівної статуї. У 2000 році було прийнято рішення залишити першу мандрівну статую у Фатімському санктуарії, який вона залишає лише за особливих нагод, якою була, зокрема, зустріч молоді в Панамі на початку 2019 року.

Крім цієї мандрівної статуї Фатімської Богородиці, в каплиці, спорудженій на місці об’явлень Богоматері, що є серцем санктуарію у Фатімі, вшановується первісна статуя, що її вирізьбив 1920 року скульптор Жозе Феррейра Тедінь також за вказівками Лусії. Під час найбільших урочистостей цю статую увінчує дорогоцінна золота корона, в центрі якої вмонтована куля, яка пронизала тіло Папи Йоана Павла ІІ під час замаху, що стався 13 травня 1981 року на площі Святого Петра у Ватикані. Святий Йоан Павло ІІ подарував цю кулю на знак вдячності Пресвятій Богородиці за порятунок його життя.
Новини зі світу 14:30 П'ятниця 0 123 Італія: на Сицилію прибули сироти з Краматорська та Маріуполя Група дітей і підлітків віком від 4 до 17 років, що походять із сиротинців Маріуполя та Краматорська, знайшла тимчасовий притулок на півдні Італії. Гуманітарну операцію координувала Спільнота Папи Йоана ХХІІІ.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.